امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۸/۹/۵ - ۱۳:۲۸ شناسه خبر : ۴۲۵۵

همه چیز را گران کنید، کار دیگری که بلد نیستید! در خبری خواندم که یک عضو شورای مرکزی کارگزاران به دولت توصیه فرموده است که فریب اعتراضات مردم و سمت و سوء و شدت آن را نخورد و به گران کردن ادامه دهد.

وارش نیوز: حسن تاش تحلیلگر مسائل اقتصادی طی یادداشت نوشت: در خبری خواندم که یک عضو شورای مرکزی کارگزاران به دولت توصیه فرموده است که فریب اعتراضات مردم و سمت و سوء و شدت آن را نخورد و به گران کردن ادامه دهد.

‌این فرمایشات من را به یاد نظریات همفکران ایشان در جریان سیاست‌های تعدیل ساختاری دوران سازندگی می‌اندازد. وقتی سیاست‌های تعدیل ساختاری دوستان ایشان موجب بحران اجتماعی و اعتراضات مردمی شد و به دنبال وقایع اسلامشهر و مشهد و بعضی جا‌های دیگر، مرحوم هاشمی رفسنجانی کمی و البته کمی متوجه شد که چه پوست خربزه‌ای زیر پایش گذاشته‌اند این طیف را تا حدوی کنار گذاشت و اندکی هم به فکر مساله توزیع درآمدی و مساله فقر افتاد.

حرف این طیف در آن زمان هم نزدیک به این مفهوم و مضمون بود که آقای هاشمی نباید فریب اعتراضات مردم را میخورد و باید همان سیاست‌ها را ادامه میداد. بعد‌ها هم مرحوم هاشمی را سرزنش می‌کردند که اگر فریب مردم را نخورده بود و همان سیاست‌های تعدیل ساختاری را ادامه میداد و مردم و طبقات فقیر را له‌تر و له‌تر می‌کرد بعدا انشاء الله قرار بود بر روی جنازه‌های طبقات مستضعف (که ظاهرا برای آن‌ها انقلاب کرده بودیم) ساختمان توسعه کشور بنا می‌شد! چه پارادوکس غریبی، مردم را له کنیم برای آینده‌ای خوب! مصلحت مردم را از خودشان بهتر می‌دانیم، میلیون‌ها نفر از سیاست‌های اقتصادی دولت ناخشنود و شاکی هستند، اما فریبشان را نباید خورد و باید همان راه را ادامه داد. حداقل خوب بود ایشان هم مثل بعضی‌ها این اعتراضات را از جانب مردم نمی‌دانستند و واژه مردم را بکار نمیبردند! بعد هم آقایان دستورالعمل‌هایی می‌دهند، گویا دارند با دولت سوئیس صحبت می‌کنند!

"دولت با برنامه جلو برود و منافع مردم را تضمین کند"، حتما مردم هم به چنین چیزی و به چنین قابلیتی از حاکمیت باور دارند و تحمل خواهند کرد؟! قیمت گاز را هم بالاببرید، قیمت همه چیز را بالاببرید! کار دیگری که بلد نیستید! / دانشجو

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر