امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
مازندران در برابر حوادث طبیعی چقدر آماده است؟
وارش نیوز/ پایان هفته گذشته بود که آتش بخش زیادی از جنگل‌ها و مراتع استان‌های جنوبی کشور همچون خوزستان، بوشهر، فارس و به ویژه کهگیلویه و بویراحمد را سوزاند و طبیعت بکر در پی یک بی‌احتیاطی در حال نابودی است.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۰:۳۳
جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۹۷ نفر رسید
وارش نیوز - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۹۷ نفر رسید.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۰:۲۸
بیخیالی مردم و بحران تمام‌نشدنی کرونا؛
ایست؛ کرونا در کمین است!
وارش نیوز/ چند ماهی از ورود بیماری شوم و بدقدم کرونا می‌گذرد، بسیاری از دوستان، آشنا و حتی بستگان نزدیک خود را هنگامی که شرایط بسیار بد قرار داشتیم از دست دادیم، تقریبا همه مردم می‌دانند که پس از ورود به منزل باید دست‌های خود را شستشو دهند و چه پول‌هایی که در خرید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده خرج شد و حالا کمی اوضاع بهتر شده اما عده‌ای متاسفانه با بیخیالی خود و رعایت نکردن فاصله فیزیکی و مسائل بهداشتی هم به خود و هم به جامعه ضرر می‌زند و باعث شروع بحران دیگری می‌شوند.
۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۰:۱۸
حیات کرونا و بد قِلقی انسان‌ها در آشتی با طبیعت
وارش نیوز/ عضو هیئت علمی گروه محیط زیست دانشگاه آزاد واحد تنکابن با اشاره به اینکه بحران بیماری کرونا هنوز تغییر نگرشی در بین مردم ایجاد نکرده است، گفت: تا زمانی که دید مردم نسبت به بیماری کرونا تغییر پیدا نکند، می‌توان گفت چه کرونا باشد و چه نباشد وضعیت محیط زیست ما وضعیت رو به بهبودی نخواهد داشت.
۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۲:۰۹
روایتی از ممنوعیت آزمون تصویری مجازی برای دانش‌آموزان
وارش نیوز/ با ورود ویروس کرونا به کشور سیستم آموزشی دچار چالش‌هایی شد که وزارت آموزش و پرورش با راه‌اندازی "برنامه‌شاد" اقدام به آموزش از راه دور برای دانش‌آموزان کرد هرچند زیر ساخت‌های لازم برنامه به درستی تعریف نشد اما توانست گزینه جایگزین مناسبی برای اپیلکشن‌های دیگر در آموزش از راه دور باشد.
۱۳۹۹/۳/۸ - ۱۵:۲۳
قالیباف رییس مجلس یازدهم شد
با شمارش آرای مربوط به انتخاب رئیس مجلس، محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در اولین سال فعالیت دوره یازدهم شد.
۱۳۹۹/۳/۸ - ۰۸:۴۹
وارش از معضل بی‌پایان قاچاق چوب در مازندران گزارش می‌دهد
"اره‌های" دلهره‌آور!
وارش نیوز/ همواره کسانی هستند که در دل خطر نیز، دل به خطر می‌زنند و به قول خودمانی "اهل ریسک هستند"، کرونا، سیل، زلزله و غیره برای آن‌ها تفاوت چندانی ندارد، این افراد تا زمانی که منافع‌شان حکم می‌کند، در دل خطر حضور می‌یابند و کاری به خود خطر ندارند.
۱۳۹۹/۳/۸ - ۰۸:۴۶
موزه طبیعی شمال به یغما رفته است
وارش نیوزز/ جنگل‌های شمال یکی از نادرترین و قدیمی‌ترین بازمانده‌های زمین شناسی در ایران است که موضوع قدمت این جنگل‌ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت آن مطرح می‌شود و باعث شده تا مورد توجه قرار گرفته شود، تخریب جنگل می‌تواند به علل مختلف اقتصادی و اجتماعی باشد، علی‌رغم این که کشور ایران از نظر جنگل و سطح سرانه آن در جهان جزو فقیرترین کشورها بوده اما هر ساله مقادیر مختلفی از جنگل‌های آن به ویژه جنگل‌های هیرکانی به دلایل طبیعی و یا انسانی از بین می‌روند در حالی که میزان توسعه و احیاء این منابع در مقابل تخریب آن ناچیز است.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۸:۲۰
امیر حاتمی در حاشیه جلسه دولت:
آمریکا مزاحم نفتکش‌های ایرانی شود، پاسخ قاطعی می‌دهیم
وارش نیوز/ وزیر دفاع با بیان اینکه به صراحت اعلام کردیم هیچ‌گونه مزاحمتی را برای نفتکش‌های ایرانی تحمل نخواهیم کرد، گفت: اگر مزاحمت‌ها تشدید شود حتماً آمریکایی‌ها پاسخ قاطع و محکمی را خواهند گرفت.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۲:۴۴
هویت فردی؛ حلقه گمشده نوجوان در دنیای امروز
وارش نیوز/ نوجوانی دوره‌ای است که در آن شخصیت اجتماعی فرد شکل می‌گیرد و اغلب با چالش‌های گوناگونی از جمله هویت یابی مواجه می‌شود، افراد در این دوران به تدریج مستقل می‌شوند و از نظر جسمانی و روانی تغییراتی می‌کنند، نحوه برخورد والدین با فرزندان و شیوه‌ تربیتی که برای آن‌ها به کار می‌گیرند در رشد شخصیت و اعتماد به نفس آن‌ها تأثیر بسیار زیادی دارد، به همین دلیل لازم است تا والدین اطلاعات خود را از این دوران بالا ببرند و با درک عواطف و احساسات نوجوانان، آن‌ها را در مسیر موفقیت و پیشرفت یاری دهند.
۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۸:۰۹