امروز : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۹/۷/۱۹ - ۱۳:۰۲ شناسه خبر : ۹۲۸۷

آنچه که از بنیاد نیکوکاری دست های مهربان باید بدانیم وارش نیوز/ بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آغاز کرد.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با اخذ مجوزهای رسمی و شماره ثبت ۱۳۰۲/۳۶۲۵ در سال ۱۳۸۶ توسط دکتر شهرام فرجی تأسیس و فعالیت خود را با تمرکز بر حمایت و توانمندسازی زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست آغاز کرد. دست‌های مهربان، سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی، مستقل و مردم‌نهاد است که برای رفع محرومیت و کمک به اقشار نیازمند، به‌ویژه زنان و کودکان نیازمند کمک و حمایت، با انگیزه‌ی والای انسان‌دوستی و کمک به همنوعانِ محروم، با ۱۳ شعبه و ۶ مرکز درمانی در سطح کشور فعالیت می‌کند.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تنها با گذشت 13 سال از شروع فعالیت، به یاری خدا و با تکیه‌بر حمایت‌های خیرین و حامیان گرامی توانسته است اقدامات مؤثری در زمینه‌ی کمک به قشر بی‌بضاعت و آبرومند جامعه به‌ویژه زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست انجام دهد. ضمن آنکه در این مسیر، حفظ کرامت انسانی مددجویان همواره شعار اصلی و سرلوحه‌ی انجام وظیفه‌ی کارمندان بنیاد بوده است.

از فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان علاوه بر سرپرستی خانواده‌های نیازمند می‌توان به مواردی از جمله مدرسه‌سازی، ساخت درمانگاه، اعزام کاروان‌های حمایتی به نقاط دورافتاده و محروم، حمایت خاص از بیماران خاص، اعطای جهیزیه و تسهیلات ازدواج، اعطای کمک‌هزینه‌های تحصیلی و آموزشی، پرداخت وام‌های خوداشتغالی و فراهم‌سازی زمینه‌های اشتغال مددجویان اشاره کرد. حجم و کیفیت فعالیت‌های بنیاد دست‌های مهربان از ابتدا تاکنون به‌گونه‌ای بوده است که بارها از سوی نهادهای داخلی و خارجی مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفته و موفق به کسب تمام گواهی‌نامه‌های بین‌المللی، از جمله گواهی‌نامه‌های مربوط به کیفیت و شفافیت نیز شده است. ضمن آنکه این بنیاد اخیراً به‌عنوان برند برتر حوزه‌ی نیکوکاری کشور انتخاب شد تا نشان دهد هر آنچه که در توان داشته، در طَبَق اخلاص گذاشته است.

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تاکنون سرپرستی بیش از ۳۲۰۰ خانواده از ایتام و زنان سرپرست خانواده را بر عهده داشته (بالغ‌بر ۱۵ هزار نفر) که به یاری خدا و در نتیجه‌ی کوشش‌های واحد آموزش و توانمندسازی، تاکنون حدود ۸۰۰ خانواده از این عزیزان از وضعیت مددجویی خارج شده‌اند. همچنین تعداد ۲۱۸ نفر دانشجو توسط این بنیاد حمایت مالی می‌شوند و در سال‌های اخیر به بیش از ۶۰۰ بانوی نیازمند جهیزیه کامل اهدا شده است. ساخت پنج مدرسه، شش درمانگاه، سه مرکز نگهداری و آموزش کودکان و تحت درمان قرار دادن صدها بیمار خاص نیز از دیگر فعالیت‌های نیکوکارانه‌ی بنیاد دست‌های مهربان بوده است. در حال حاضر نیز واحد مددکاری دست‌های مهربان در حال جذب تعداد دیگری از خانواده‌های نیازمند و برقراری شرایط مناسب زندگی برای این خانواده‌ها است.

دریافت نشان استاندارد بین‌المللی NGO Benchmarking از شرکت SGS به‌عنوان معتبرترین نشان کیفیت سازمان‌های غیردولتی، دریافت گواهی‌نامه، لوح و نشان عالی اهتمام به مدیریت از آکادمی IQS انگلستان در سال ۲۰۱۷، دریافت گواهی‌نامه و لوح رهبری سازمانی از آکادمی STW آلمان در سال ۲۰۱۷ و گواهینامه‌های ISO 9001 ,ISO10004 ,ISO26000 نشانی از عملکرد شفاف و فعالیت‌های مؤثر این بنیاد نیکوکاری در سطح بین‌المللی است.

خدمات:

حمایت و تحت پوشش درآوردن زنان سرپرست خانوار و کودکان نیازمند شامل: اهدای سبد غذایی و کالایی ماهیانه، واریز مستمری ماهیانه، اعزام زائر به مشهد مقدس و کربلای معلی از میان مددجویان متقاضی، کمک هزینه کلاس های هنری، کمک درسی و ورزشی مددجویان متقاضی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان نیازمند، اهدای بسته های لوازم التحریر و پوشاک، ارائه خدمات درمانی به صورت رایگان به مددجویان، ساخت مدرسه و درمانگاه، ارسال محموله های مواد غذایی، پوشاک، مواد بهداشتی و… به نقاط محروم یا به مناطق بحران زده همچون سرپل ذهاب کرمانشاه، سیتسان و بلوچستان، گچساران، حجب شیر و...، راه اندازی مرکز درمانی و مرکز آموزش و نگهداری کودکان در چند شعبه، اعزام بیماران نادر نیازمند به خارج از کشور برای درمان و

* دارای مجوز رسمی به شماره ۵۱۶/۱/۱۳۸۲ و شماره ثبت ۱۳۰۲/۳۶۲۵

* نشان استاندارد جهانی مؤسسات غیردولتی از مؤسسه بین اللملی SGS

گزیده فعالیت های اجرایی دست های مهربان

 • پرداخت مستمری نقدی به صورت ماهانه به خانواده های تحت پوشش
 • اهدای سبد کالا به صورت دوره ای به خانواده های تحت پوشش
 • ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی، پرداخت هزینه های تحصیل و دوره های آموزشی و تقویت تحصیلی
  پیگیری میزان سطح رفاه خانواده ها با توجه به حمایت های انجام شده
 • راه اندازی کمپین های دوره ای در نقاط دورافتاده و روستاهای محروم و اعطای سبد کالایی، پوشاک، مواد غذایی و… به اهالی مناطق مذکور
 • راه اندازی کاروان های مهربانی در زمان وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و… و کمک به مردم بحران زده
  تامین نیازهای اساسی با توجه به توان بنیاد از جمله کمک هزینه تهیه مسکن، تهیه و تجهیز لوازم خانگی و تهیه جهیزیه برای خانواده های نیازمند حمایت
 • تحت پوشش قرار دادن بیماران ایکتیوز و انجام اقدامات و تدابیر درمانی آنان
 • ارائه تسهیلات ضروری از جمله تسهیلات ازدواج، خوداشتغالی و درمان
 • ساخت مدرسه و مرکز درمانی در مناطق محروم
 • راه اندازی مرکز درمانی «سبحان» در تهران و ۴ شعبه دیگر با تمام امکانات پزشکی در زمینه های مختلف، از جمله دندانپزشکی، داخلی و عفونی، پوست و زیبایی، چشم پزشکی، روانپزشکی و
 • عقد قرارداد با مراکز فرهنگی و تفریحی برای استفاده خانواده های تحت پوشش جهت ارتقای سطح سلامت روحی و فرهنگی
 • شناسایی استعدادهای درخشان در زمینه تحصیلی و معرفی به موسسات آموزشی و انجام اقدامات لازم جهت دریافت بورسیه از موسسات علمی
 • خدمات مشاوره خانواده
 • توانمندسازی و اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار
 • راه اندازی مرکز آموزش و نگهداری کودکان آیندگان در تهران، ساری و اصفهان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد
 • ساخت مدرسه ناشنوایان در تبریز

چشم انداز:

بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان با اتکا به خداوند و با تحکیم اصول اخلاقی و عملکردی شفاف، بیش از پیش به جایگاه سازمانی مردمی، معتبر، فعال، شناخته شده، مرجع، مقبول و اثرگذار در مقام یک سازمان طرف اعتماد اقشار مختلف جامعه در سطح ملی و بین المللی خواهد رسید و با تاکید بر استانداردهای فعالیت به عنوان یک موسسه NGO ، به یکی از ۱۰ موسسه خیریه معتبر بین المللی و معتمد جامعه و خیرین، چه در داخل و چه در خارج از کشور تبدیل خواهد شد.

از نظر عملکردی با توجه به رویکرد و اهمیت به روند بهبود مستمر در فعالیت های سازمان، دست‌های مهربان در چشم انداز کوتاه مدت تا سال ۱۴۰۰، در ارائه خدمات حمایتی و اهداف مندرج در اساسنامه سازمان، یکی از ۵ موسسه برتر خیریه در سطح ملی خواهد بود.

ماموریت:

بنیاد دست‌های مهربان می کوشد تا با برنامه‌ریزی در حوزه توانمندسازی محرومین و زنان و کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست، در کاهش فقر و علل زمینه ساز آن و رفع مشکلات معیشتی هموطنان نیازمند در ایران مشارکت کند. همچنین این بنیاد تلاش دارد تا با حمایت از بیماران ایکتیوزی کشور، وضعیت زندگی و درمان این عزیزان را بهبود بخشیده و نیز شرایط حضور آنان در بخش های مختلف جامعه را تسهیل کند.

حمایت مالی و معنوی در کنار احترام به شخصیت انسانی و حفظ و صیانت از کرامت انسانی مددجویان از یک سو و عملکرد شفاف و پاسخگویی دقیق به نیکوکاران و حامیان گرامی از سوی دیگر، همواره سرلوحه فعالیتهای بنیاد دست‌های مهربان است.

شعبه های دست‌های  مهربان:

شعبه مرکزی ۴۳۰۷۳ ۰۲۱  -  ۴۴۰۱۰۶۶۹ ۰۲۱    روابط عمومی: ۴۴۰۱۹۰۶۳ ۰۲۱    فکس: ۶۰۲ داخلی   

شعبه کرج: 32403831 - 026

شعبه تبریز: 32847195 - 041

شعبه اصفهان: 33393661 - 031

شعبه مراغه: 37465053 - 041

شعبه ساری:  34013 – 011     روابط عمومی162

شعبه یزد: 36223208 - 035

شعبه کرمانشاه: 38390266 - 083

شعبه گیلان: 34933 - 013

شعبه فارس: 36481867 - 071

شعبه قم: 3127 - 025

شعبه کیش: 09360755044

شعبه ارومیه: 33432206 - 33432207 - 33432208 - 044

 

 

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر