امروز : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۶
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۸ شناسه خبر : ۴۵۵۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
بیانیه گام دوم منشور نقش‌آفرینی انقلاب در نظام بین الملل است دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم انقلاب سند و منشور نقش‌آفرینی انقلاب اسلامی در عرصه منطقه و نظام بین‌الملل است.

 

وارش نیوز، «محسن رضایی» روز چهارشنبه در همایش گام دوم انقلاب که در سالن همایش‌های مرکز پژوهش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: یک سال از گام دوم انقلاب گذشت. حوادثی که در سال اول گام دوم انقلاب شکل گرفته است نوید پیروزی‌های بزرگی را در آینده می‌دهد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: همانطور که گام اول انقلاب اسلامی برای بیرون کردن استبداد و نظام شاهنشاهی و استقرار نظام جمهوری اسلامی گذشت گام دوم انقلاب نهضت دوم این انقلاب با شعار اخراج آمریکا از منطقه آغاز شد که این آغاز بسیار مبارک است زیرا انقلاب اسلامی در یک عرصه جدید و بزرگ منطقه‌ای و جهانی می‌خواهد نقش آفرینی کند.
رضایی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب سند و منشور  نقش‌آفرینی انقلاب اسلامی در عرصه منطقه و نظام بین‌الملل است. گام دوم انقلاب می‌خواهد پیام جهانی و منطقه‌ای انقلاب اسلامی را صادر کند و به همین دلیل رهبری هفت توصیه مهم داشته‌اند.

وی عنوان داشت: نخستین توصیه گام دوم انقلاب در زمینه علم و فناوری است که نشان می‌دهد باید وارد یک تحول و جهاد علمی و فناورانه در ایران و کشورهای اسلامی شویم تا بتوانیم اخراج آمریکا از منطقه را - نه تنها سربازان آنها بلکه اقتصاد سرمایه‌داری و فرهنگ لیبرالی و نظام‌های استعماری جدیدی که آمریکا در منطقه به وجود آورده است-  پشت سر بگذاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدیریت جهادی و بکارگیری جوانان از منظر گام دوم بیانیه انقلاب اشاره کرد و گفت: سوال جامعه ما این است که چرا در برخی از ابعاد زندگی و سیاست مثل دفاع، امنیت و نظام سیاسی پیشرفت فوق‌العاده‌ای کردیم و چرا در بعضی از ابعاد مثل اقتصاد و علم و فناوری و مساله عدالت عقب هستیم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم رهبری در کنار همه پیشرفت‌های انقلاب اسلامی، کاستی‌های موجود در کشور را نادیده نگرفتند؛ ایشان علت این آسیب‌ها را فقدان مدیران کارآمد، با انگیزه و خردمند، فقدان مدیریت جهادی، بی توجهی به جریان انقلاب جهت گیری های انقلابی و جهادی، ضعف های مدیریتی اقتصادی و وسوسه  مال، مقام و سیاست و بی توجهی به راه حل های داخلی بیان کرده اند. در مجموع می‌توان گفت کاستی کلیدی و علت اصلی این آسیب‌ها فقدان مدیریت جهادی در امتداد رهبری جهادی است.

رضایی با تاکید بر اینکه در حکمرانی کشور باید میان رهبری و مدیریت پیوستگی وجود داشته و این دو نیز باید از یک جنس باشند، گفت: در دهه اول انقلاب مشاهده کردیم این عامل کلیدی در دفاع امنیت و نظام سیاسی موجب شد که بسترهای لازم تحقق یابد و پیشرفتهای بزرگی صورت بگیرد ولی در اقتصاد، فرهنگ و علم چون این اتفاق نیافتاده، شاهد عقب ماندگی‌هایی هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «در صدر اسلام نیز وقتی رهبری جهادی در مدیریت کشور امتداد پیدا نمی‌کند، حتی امام علی(ع)  با مشکلاتی مواجه شده‌است»، خاطرنشان کرد: اگر افرادی از جنس قاسم سلیمانی و همت و ده ها فرمانده دیگر در اقتصاد و فرهنگ شکل می‌گرفتند، آیا در این عرصه ها همچنان شاهد عقب ماندگی های در این حوزه ها بودیم؟

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: پیوستگی و حکمرانی یکپارچه مشروط بر این است که جنس این پیوستگی عقلانی و دینی و جهادی است و این پیوستگی در تعامل دائم است  و مدیران به حال خود رها نمی‌شوند.

رضایی با بیان اینکه مسأله رهبری، سیاست ها و قانون و مدیریت جهادی ارکان این حکمرانی را تشکیل می‌دهند، گفت: سیاست‌های کلانی که در قانون اساسی آمده است سند بالادستی در برنامه‌های دولت است، تبدیل آن به یک سند سیاستی که قانون و برنامه‌های اجرایی ازآن بیرون بیاید به اداره کشور یک پیوستگی راهبردی می‌دهد.
 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در حقیقت ریسمان اتصال قانون و برنامه و اجرا توسط سیاست های کلان امکان پذیر است و عروه‌الوثقی انقلاب ما نظام ولایت فقیه است که از طریق سیاست و رهنمودها تبدیل به قانون می‌شود و این قوانین با مدیریت جهادی اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه در نخستین سال گام دوم انقلاب، جبهه سوم حق و باطل تشکیل شده است،گفت: اولین جبهه در زمان انقلاب برای بیرون راندن شاه تشکیل و پیروز شد و دومین جبهه در دوران دفاع مقدس علیه صدام شما گرفت و به پیروزی رسید و امروز در نخستین سال بیانیه گام دوم انقلاب جبهه‌ای برای اخراج آمریکا شکل گرفته است. لازمه اخراج آمریکا از منطقه فراهم سازی اقتدار اقتصادی، علمی و فناوری در کنار اقتدار دفاعی و نظامی است؛ زیرا با اخراج آمریکا خلا خود ساخته‌ای که ایجاد شده، باید پر شود.

رضایی اظهار کرد: آمریکایی‌ها با ورودشان به منطقه ما خلاءیی خود ساخته را ایجاد کردند؛ آنها اسرائیل را ایجاد کردند تا نا امنی شکل بگیرد و به عنوان امنیت در منطقه ما سلاح خود را بفروشند؛ آنها با حضورشان در منطقه ما جلوی پیشرفت و فرهنگ ما را گرفته‌اند تا فرهنگ خود را بر ما القا کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت با بیان باید نگاهی جهادی و انقلابی به توصیه‌های رهبر انقلاب داشته باشیم، تاکید کرد: توصیه‌های رهبر انقلاب باید در یک زیرساخت جهادی پیاده شود و ما باید برای مبارزه مستمر برای اخراج آمریکا از منطقه، علم و فناوری و اقتصاد را گسترش دهیم.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر