امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۵
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۱۴:۵۰ شناسه خبر : ۴۳۰۹
حاج حیدر بوداغی پس از ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه شمالی ، سوادکوه:
به هیچ جناح سیاسی تعلق نداشته و ندارم و فقط به شخص مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی تعلق خاطر دارم وضعیتی که امروز در آن قرار داریم ناشی از تصمیمات احساسی و مقطعی است/ امروز آدم های اهل کار حاشیه نشین شدند/ امروز ملاک ها و معیار از آنچه از ابتدای انقلاب بوده کاملا تغییر کرده /امروز اسلام و دین وسیله ای برای امرار معاش و دنیای برخی آقایان مسئولان شده /امروز شاهد این هستیم که برخی به دست و پا میفتند تا مسئولیت را احراز کنند/نارضایتی های امروز جامعه متاسفانه ناشی از بی توجهی و بی تدبیری مسئولین است/محور اقدامات بنده قانونی کردن تمامی عزل و نصب ها از وزیر تا کوچک ترین مدیر شهرستانی است/ وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و نه اینکه مسئول کفن و دفن باشد

گروه سیاسی: حاج حیدر بوداغی عصر روز چهارشنبه گذشته با حضور در فرمانداری قائمشهر برای شرکت در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قائمشهر، سیمرغ، جویبار، سوادکوه شمالی ، سوادکوه ثبت نام کرد.

حاج حیدر بوداغی را جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان، روحانیون، دانشگاهیان، فرهنگیان، ورزشکاران و پهلوانان، تولیدکنندگان، اصناف و اتحادیه ها، اصحاب رسانه و جمع کثیری از مردم بخصوص چهره های جوان همراهی کردند.

حاج حیدر بوداغی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

وی گفت: امروز وضعیتی که در آن قرار داریم ناشی از تصمیمات احساسی و مقطعی است و آدم های اهل کار حاشیه نشین شدند و ملاک ها و معیار از آنچه از ابتدای انقلاب بوده کاملا تغییر کرده و امروز اسلام و دین وسیله ای برای امرار معاش و دنیای برخی آقایان مسئولان شده و امروز شاهد این هستیم که برخی به دست و پا میفتند تا مسئولیت را احراز کنند.

وی با اظهار اینکه هدف ما این نبوده که به دست و پا بیفتیم تا مقامی و مسئولیتی را به دست بیاریم چون هدف اولیه انقلاب خدمت در راه رضای خدا بوده است افزود: لیاقت ها کنار رفته و بعضا میبینیم که افراد با چه کسی ارتباط داشته و از چه کسی حمایت می کنند.

حاج حیدر بوداغی درباره اعتراضاتی که در آبان ماه و در پی افزایش قیمت بنزین در کشور رخ داده نیز گفت: امروز نارضایتی های سطح جامعه متاسفانه ناشی از بی توجهی و بی تدبیری مسئولینی است که باید موضوع تصمیم برای افزایش قیمت بنزین را از 6 ماه قبل با مردم در میان می گذاشتند و آنها را محرم خود می دانستند نه اینکه جامعه را به بحران بکشانیم ، تعدادی از هموطنان عزیز ما کشته بشوند و در نهایت این اتفاقات که نباید میفتاد بیفتد .

حاج حیدر بوداغی در پاسخ به سوالی درباره «علت ثبت نام در انتخابات» گفت: حضورما به این خاطر است که قانون را ملاک قرار دهیم ، آمده ایم تا منافع ملی اولویت منافع مردم باشد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه روزگاری قربان صدقه رفتن در جامعه جرم بود اما امروز بی پروا در رسانه ملی و صدا و سیما پخش می شود و روزگاری در زمان ابتدای انقلاب دوچرخه سواری زنان جرم بوده اما امروز در رسانه ملی عملا این مسئله تبلیغ می شود، افزود: ما مخالف حضور زنان در ورزش نیستیم اما باید ملاک اسلام در ابتدای انقلاب با امروز روشن شود.

حاج حیدر بوداغی در پاسخ به این سوال که «برنامه شما برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم چیست؟» با اظهار اینکه تا زمانی بین سیاست های اعلامی و سیاست های اقدامی ما هماهنگی ایجاد نشود شاهد وخیم شدن وضعیت مردم هستیم افزود: راههای بسیاری برای برون رفت از مشلات اقتصادی کشور وجود دارد و نیازی نیست به بهانه تحریم فقط به مردم فشار آورد.

وی در پاسخ به این سوال که «وابسته به چه جناح سیاسی هستید و به چه گروهی تعلق دارید؟» گفت: به هیچ جناح سیاسی تعلق نداشته و ندارم و فقط به شخص مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی تعلق خاطر داشته و عشق من به آقای هاشمی به زمان پیش از انقلاب باز می گردد.

آنچه در گفتار و نوشتار آقای هاشمی خواندم به وضوح در عمل ایشان در تمامی طول زندگی مرحوم مشاهده کردم و کردار طلایی ایشان این بود که در بدترین شرایط کشور دولت را تحویل گرفت و در بهترین شرایط تحویل داد و هیچگاه وابستگی به مقام و منسب نداشت. همه آنچه در دولت های بعدی هزینه و مصرف شد در دولت آقای هاشمی رفسنجانی درآمد و یا بذر آن کاشته شد. علاوه براینکه عضو هیچ جریان سیاسی نبوده و نیستم ، از هیچ جریان سیاسی نیز کمک نخواهم گرفت.

عدم حضور من در جریان چپ و راست به این خاطر است که هر دو جناح را در جریان فساد همکار و دخیل می دانم.

چپ و راستی را قبول دارم که منافع ملی، منافع نظام و تقویت جایگاه ولی فقیه در اولویت عمل آنها قرار گیرد.

حاج حیدر بوداغی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اینکه «محور اقدامات شما برای حوزه انتخابیه خودتان چیست؟» گفت: محور اقدامات بنده قانونی کردن تمامی عزل و نصب ها از وزیر تا کوچک ترین مدیر شهرستانی است. فرمانداری را قبول خواهم داشت که بیلان کاری و عملکرد داشته باشد و نه اینکه در ستاد ما حضور داشته باشد. زیرا در ستاد ما بسیار هستند افرادی که رفت و آمد خواهند کرد. مدیرانی را قبول خواهیم داشت که اکتسابی بوده و بر اساس لیاقت و برنامه ریزی عمل کنند و نه اینکه دوست یا رفیق بنده و یا کس دیگری باشند.

وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و نماینده حق ندارد بگوید چه کسی فرماندار بشود اما حق دارد بگوید فرماندار باید شاخص داشته باشد و نباید تابع رفاقت و سفارش انتخاب شود.

نماینده نباید در انتصابات مدیران دخالت کند زیرا با این اقدام از حد وظایف خود خارج شده و دیگر نمی تواند به عنوان نماینده ای مستقل بر اجرای قانون نظارت کند و وابسته خواهد شد.

مهم ترین اقدام ما برای حوزه انتخابیه فعالیت های زیر ساختی است. تعهد نماینده ایجاد اشتغال برای اعضای ستاد و وعده وام برای رای دهندگان نیست و نباید هم باشد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که از وی پرسید« آیا شما در دوره قبلی انتخاب می شدید به برجام رای می دادید؟» گفت: اولویت ما نظر رهبری است و هیچگاه ما جلوتر از رهبری حرکت نخواهیم کرد. در مسئله برجام نیز رهبری تیم مظاکره کننده را امین و قبول داشتند و چهار مولفه را مشخص کردند و اکنون نیز بر آنها پایدار هستند. نظر ما در مورد برجام مثبت است اما تابع نظرات رهبری بوده و خواهد بود.

حاج حیدر بوداغی در پاسخ به خبرنگاری که از وی خواست پیام خود به مردم را بگوید هم گفت: از مردم عزیزمان می خواهم رفتار و انتخاب احساسی را کنار بگذارند و ملاک را عملکرد اشخاص و کاندیداها قراردهند. امروز تمامی ارزش ها دستاویزی شده برای جلب آرای مردم و دست یابی به مقام و منصب و مردم نباید اجازه دهند از ارزش های جامعه و انقلاب سوءاستفاده شود.

وی افزود: نمایندگان مسئول کفن و دفن نیستند که در ماههای قبل از انتخابات در مراسم ترحیم مردم شرکت می کنند تا رای بیاورند. وظیفه نماینده قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون است و نه اینکه مسئول کفن و دفن باشد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر