امروز : دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۶:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۰۱۶
با حضور معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور:
کلنگ دبیرستان/هنرستان ۱۲ کلاسه شهید باهنر محمودآباد زده شد به گزارش وارش نیوز؛ ظهر امروز آیین کلنگ‌زنی دبیرستان/ هنرستان ۱۲ کلاسه شهید باهنر روستای آزادمون شهرستان محمودآباد با حضور دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور بر زمین زده شد.

 آیین کلنگ‌زنی دبیرستان/ هنرستان ۱۲ کلاسه شهید باهنر روستای آزادمون شهرستان محمودآباد با حضور دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور ، حسن جهانیان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران، دکتر تورانی استاد پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی، پژوهشگاه‌های مطالعات آموزش و پرورش، علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، سعید فرزانه نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی، خسرو طالبی فرماندار محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان، محمدرضا اسدی مدیر آموزش و پرورش محمودآباد و دیگر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات تالار آریان روستای آزدمون برگزار شده است.

رشد 10 درصدی افزایش اعتبارات عمرانی مدارس کشور

دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور ظهر امروز آیین کلنگ‌زنی دبیرستان/ هنرستان ۱۲ کلاسه شهید باهنر روستای آزادمون شهرستان محمودآباد با حضور دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور، حسن جهانیان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران، دکتر تورانی استاد پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی، پژوهشگاه‌های مطالعات آموزش و پرورش، علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، سعید فرزانه نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی، خسرو طالبی فرماندار محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داوود موسوی امام جمعه شهرستان، محمدرضا اسدی مدیر آموزش و پرورش محمودآباد و دیگر مسئولین شهرستان در سالن اجتماعات تالار آریان روستای آزدمون برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه سثف اعتبارات عمرانی ما نسبت به سال ۹۶ تاکنون رشد ۱۰ درصدی داشت، اظهار کرد: ۶.۱ دهم سال ۹۶ به حدود ۷ درصد افزایش پیدا کند تا رشد حدود ۵ برابری از اعتبارات عمرانی مدارس کشور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدارس گذشته به مدارس پادگانی معروف شد و از نگاه معماری دیگر مورد قبول نیست، افزود: سلیقه‌ خانواده‌ها و نوع نگاه معماری جدید نسبت به شکل ساخت مدارس تغییر کرده است بنابراین در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش زیر نظامی به‌عنوان فضا، تجهیزات و فنآوری مدارس ایجاد شده تا تحولی نو در آموزش رقم بخورد.

معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: یکی از مواردی که سند تحول بنیادین به آن توجه دارد ساخت مدارس با معماری جدید و نوسازی مدارس گذشته است تا با نگاهی نو دانش‌آموزان در کانون تربیتی محله خود آموزش ببینند.

 رخشانی‌مهر خاطرنشان کرد: تعامل بالا بین خانواده و مسئولان آموزش در ساختار مدرسه محله یا کانون تربیتی می تواند باعث تقویت بدنه زیستی شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۴ مدرسه آموزشی را با معماری جدید در کشور افتتاح کردیم، گفت: اواخر تیر ماه امسال نیز مجتمع حیات طیبه در مازندران افتتاح می‌شود.

تخصیص 4500 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس کشور

معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: 4500 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس کشور امسال تخصیص داده شد که طی هفته آینده در استان‌ها توزیع خواهد شد.

رخشانی‌مهر در سال 1400 مهم‌ترین بحث در سازمان نوسازی را استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی مدارس دانست و افزود: با توجه به بررسی‌های اولیه در شهرستان محمودآباد ۸ مدرسه استانداردسازی انجام نشد که امسال انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: عمده پروژه‌های باقی مانده در این شهرستان استانی بوده که باید از نوسازی استان تامین شود و بخشی از منابع ملی تامین خواهد شد.

آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای آموزش دانش‌آموزان در کشور

دکتر تورانی استاد پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی، پژوهشگاه‌های مطالعات آموزش و پرورش نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای آموزش دانش‌آموزان موجب توسعه علمی در کشور خواهد شد.  

وی افزود: همت و تلاش خیرین، مردم و مسئولان در کنار هم اتفاق خوب را همیشه همراه خواهد داشت که نمونه آن ساخت مدارس جدید در سراسر کشور است.

لزوم توجه به زیرساخت‌ها در هنرستان و مراکز فنی‌ و حرفه‌ای

علیرضا سعدی‌پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و خصوصا شهدای این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر به‌شدت نیازمند تهیه زیرساخت در حوزه هنرستان‌ها، کارگاه‌های مدارس فنی و حرفه‌ای در نظام آموزش و پرورش کشور هستیم.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم در راستای ساخت استاندارد مراکز و کارگاه‌های هنرستانی برای فرزندان شایسته کشور قدمی برداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: مدرسه‌سازی و توجه به زیرساخت فضاهای آموزش خصوصا که امروز نیازمند هنرستان هستیم چراکه در چایان برنامه ششم توسعه ۵۰ درصد از دانش‌آموزان کشور و استان را به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش باید سوق دهیم.

سعدی‌پور خاطرنشان کرد: فرزندان شایسته ما در المپیادهای علمی در زیربوم جدیدی که بیماری منحوس کرونا به وجود آورده و آموزش‌های به‌صورت مجازی بود؛ حدود 974 نفر در این المپیادها برگزیده شدند و نکته قابل توجه نسبت به سال گذشته 25.6 دهم درصد رشد داشتیم چراکه از تمام ظرفیت‌ها در آموزش و پرورش استفاده شد.

وی در پایان گفت: 26 نفر از دانش‌آموزان که سال گذشته به مرحله دوم المپیاد راه پیدا کردند و موفق به کسب مدال‌های رنگارنگ شدند؛ 5 نفر مدال طلا، 10 مدال نقره، 10 مدال برنز و یک نفردیپلم افتخار را کسب کرد.

گفتنی‌ست؛ صبح امروز نیز دکتر مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رییس نوسازی، نوسازی و تجهیز مدارس کشور و هیئت همراه از روند ساخت ساختمان نیمه‌کاره با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی خوابگاه ورزشکاران در مجتمع شهید رجایی محمودآباد، سالن ورزشی دبیرستان نمونه دولتی علامه حسن‌زاده روستای اهلم که کلنگ آن در 11 مرداد ماه سال 91 با 749 متر مربع زیر بنا و برآورد هزینه بیش از ۲۰۰ میلیون تومان، کارگاه رشته ناوبری هنرستان فنی‌ و حرفه‌ای شهید کلانتری محمودآباد، کارگاه نیمه‌کاره مکانیک و فنی کلانتری که 28 اسفند 98 با 215 متر مربع که برای پایان کار نیاز به هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیاز دارد و دارالقرآن صاحب الزمان با 1953 متر مربع بنا و 8 کلاس که تاکنون با کمک خیرین شهرستان در حال ساخت بوده و به تازگی از سوی نماینده مردم محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ۵۰۰ میلیون اعتبار برای ادامه روند ساخت اهدا می‌شود؛ بازدید کردند.  

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر