امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۹/۶/۱۸ - ۱۷:۰۰ شناسه خبر : ۸۷۹۱

دلایل دوری زن و شوهر از یکدیگر وارش نیوز/ تا حالا به این مسئله فکر کرده ایدکه چرا وقتی چند سال از عمر زندگی مشترکتان می گذرد در زندگی با همسرتان دچار طلاق عاطفی می شوید...

تا حالا به این مسئله فکر کرده ایدکه چرا وقتی چند سال از عمر زندگی مشترکتان می گذرد عشق و علاقه شما نسبت به همسرتان یا بر عکس همسرتان نسبت به شما کمتر می شود، حتی گاهی اوقات چشم دیدن یکدیگر را ندارید و دچار طلاق عاطفی می شوید؟.

ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ دهد ولی ببینید که چه رفتارهایی سبب دوریتان ازهمسرتان می شود.

بحران های میان سالی

ممکن است شوهر شما در حال تجربه کردن چیزی باشد که به آن بحران میان سالی گویند، ممکن است وی در حال وارد شدن به تغییرات کاری و حرفه ای باش، غرق شدن او در احساسات و تفکرات اش در مورد وضعیت تازه و رویارویی سازنده با سبک زندگی جدیدش سبب دوری گزینی از شما شود.

سعی کنید با مرد زندگیتان، در مورد هر چیزی که سبب نگرانی وی شده و یا در خصوص تغییرات به وجود آمده، حرف بزنیئد و سد ارتباطی او را بشکنید.

وقت تبادل احساسات رسیده

زمانی که مرد از زن فاصله می گیرد و صحبت و تبادل احساسات بین آن دو رنگ می بازد مسلما عصبانیت جای خود را به تعامل سازنده زوجین می دهد، تبادل احساسات زن و شوهرها را با هم صمیمی می کند و این صمیمیت به آن ها جرأت می دهد تا دلگیری ها و ترس ها و سختی های خویش را که باعث عصبانیت شان هستند بیان کنند.

ما معمولاً در آگاه شدن از آزردگی ها و ترس های خویش مشکل داریم، در جامعه ما مردها در ابراز ناراحتی بیشتر مشکل دارند و بنابراین ناراحتی خود را خشمگینانه نشان می‌دهند پس عصبانیت معمولاً نشان جریحه دار احساسات است.

بحث آزاد زوجین

بحث آزاد برای زندگی زناشویی حیاتی است، اینکه دو انسان با سابقه های مختلف، جنسیت مختلف و جهان بینی مختلف با هم تفاوت نظر پیدا کنند، معمولی است و ادغام دو شخصیت در یک ارتباط سختی ها و مشکلاتی دارد.

چنانچه بخواهیم این سختی ها و مشکلات را تحمل نکنیم باید قید صمیمیت را که جوهر زناشویی اثر بخش است بزنیم. پس بهتر است بپذیریم که تفاوت و پیدایش مشکل در زندگی مشترک اجتناب ناپذیر است و خودمان را آماده کنار آمدن با آن کنیم نه این که از تعامل سازنده در زندگی زناشویی، پرهیز کنیم.

اعتماد به نفس پائین زنان

مردان از زنانی که اعتماد به نفس پایینی دارند خوش شان نمی آید و زن هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند مردها را فراری می دهند.

مردها دوست دارند در نزدیکی زن هایی باشند که دردسر کمتری دارند، آن ها از گریه کردن و دردسر ساز بودن زنان متنفرند.

بداخلاقی زنان

بداخلاقی نکنید شاید بیشتر صحبت های شما منطقی و درست باشد، ولی در شیوه بیان صحبت های تان اشتباه می کنید، غرولند کردن، بداخلاقی و رنجورنمایی سبب گریزان شدن همسرتان از محیط منزل می شود.

همسرشما می خواهد در منزل به آرامش و آسایش برسد و شما این فرصت را از وی می گیرید. مطمئن باشید با گوشه و کنایه صحبت کردن ، زخم زبان و صحبت های نیش دار به مقصودتان نمی رسید. اگرتابحال این کار را انجام می دادید احتمالاً هر بار وضع بدتر از گذشته می شد؛ پس بهتر است روش خود را عوض کنید.

متزلزل بودن

وقتی شما به صورت پی در پی از همسرتان می خواهید که تائید کنند شما را هنوز هم دوست دارند یانه، آنها را خيلي زود خسته خواهد کرد.

مردان از این که ما نقش قربانی را بازي کنیم خوششان نمی آید، به خودتان دوباره اعتماد کنید و همیشه به خاطر داشته باشید که او بدین دلیل با شما زندگی می کند و حقیقتا دوستتان دارد.

توقع زیاد

باید این را بدانید که هیچ کس به ویژه یک مرد، دوست ندارد که به او بگویند چه کار کند ولی مردان می دانند که مواردی وجود دارد که باید روی آنها کار کنند و حاضرند به راهنمايي شما در این باره گوش دهند.

هرچند قدری راهنمايي و نصیحت گاه و بیگاه یا رییس مابانه رفتار کردن دو چیز مختلف است؛ ولی اگر شما بصوت پی در پی از او چیزهای زيادي بخواهید و موردهای زيادي را گوشزد کنید امکان دارد سبب شوید وی علاقه اش را از دست بدهد.

این را به خاطر داشته باشیدکه هرچند کاملاً منطقی است که در یک رابطه چیزهایی بخواهید ولی مرزی وجود دارد که نباید از آن بگذرید.

از بین رفتن جاذبه های زن و شوهری

خيلي از همسران پس از بچه دار شدن و گذشت چند سال حس می کنند ديگر از آن ها گذشته است! حلال خداوند را بر خود حرام نموده و از هر گونه ابراز محبّت نسبت به همسر پرهیز می کنند، در صورتی که نیازها به قوت خود باقی است و همین دوری کردن از نیاز طبیعی سبب بد خلقی و بهانه گیری دو طرف می شود.

عدم سعی برای جذب یکدیگر

در اوایل ازدواج دختر و پسری که برای جای شدن در دل یکدیگر هر کاری می کردند و زیبا ترین کلمه ها را بکار می بردند بعد از گذشت چند سال ديگر اهمیتی به حس همسرشان در قبال عملکرد خویش نمی دهند و برایشان افراد دیگر ( فامیل، همکار، همسایه و…) مهمتر از شریک زندگی شان است.

روابط جنسی ندارید

پرچم قرمزی که ثابت می کند ديگر پیوند عاطفی بین تان وجود ندارد حذف رابطه جنسی با همسرتان است، شاید هم پرهیز از رابطه جنسی برای شما ابزاریست برای تنبیه همسرتان!.

فاصله ای که روز به روز بیشتر می شود

هر چه بیشتر تلاش کنید همسرتان را وادار به رابطه عاطفی کنید و جوابی نگیرید فاصله ی بین تان بیشتر و بیشتر خواهد شد، تلاش کردن ها و نتیجه نگرفتن ها روی هم انباشته شده و شکاف بین تان را عمیق تر می کند.

نتیجه اینکه، شناخت تان را نسبت به یکدیگر بیشتر کنید،برای نظرات یکدیگر ارزش قائل شوید، ثبات شخصیت ورفتاری داشته باشید، برای یکدیگر وقت بگذارید، گاهی با یکدیگر به مسافرت بروید، حتی اگر شده چند ساعت از بچه ها دور باشید و اینکه عشق را به یکدیگر هدیه دهید حتی با یک لبخند.

 

تهیه وتنظیم: فاطمه آریانژاد ،کارشناس ارشد روانشناسی، مرکز مشاوره آرامش ،فرماندهی انتظامی استان مازندران

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر