امروز : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶
سرویس : فرهنگ و هنر زمان :   ۱۳۹۹/۴/۳۱ - ۱۳:۳۲ شناسه خبر : ۷۹۰۴

رونمایی از شاهکارهای خطی کتابخانه و موزه ملک تهران- وارش نیوز- یکی از شاهکارهای خطی کتابخانه و موزه ملی ملک در گستره فرهنگ و ادب ایران با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه و موزه ملی ملک منتشر می‌شود.

به گزارش وارش نیوز/ دانشنامه فارس با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک یکی از نسخه‌های نفیس خطی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران را در گستره فرهنگ و ادب ایران به شیوه چاپ برگردان (فاکسیمیله) در چارچوب نشر نفایس به کیفیت بالای هنری و فرهنگی به زودی منتشر می‌کند.

موقوفه آستان قدس رضوی، این تفاهم‌نامه همکاری فرهنگی برای نشر یکی از نفایس خطی گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک میان این گنجینه با دانشنامه فارس اخیرا به امضای غلامرضا خواجه‌سروی مدیر عامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و کوروش کمالی سروستانی مدیر دانشنامه فارس رسیده است.

پیرو سیاست‌های فرهنگی آستان قدس رضوی درباره چاپ آثار و نفایس متعلق به گنجینه‌های فرهنگی به شیوه هنری و نفیس، دستاوردی برجسته و نیکو برای فرهنگ‌وران و هنردوستان دربرخواهد داشت.

یکی از نسخه‌های نفیس خطی گنجینه ملک در حوزه فرهنگ و ادب بدین‌ترتیب در یک سال آینده به شیوه چاپ نسخه برگردان منتشر خواهد شد و نمونه‌ای شاخص در بازنشر نفایس خطی در کشور عرضه خواهد کرد.

جزییات دقیق چاپ این نسخه نفیس خطی با پیشرفت کار در آینده به آگاهی دوستداران فرهنگ و هنر کشور خواهد رسید.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر