امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۶
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۹/۲/۲ - ۱۶:۵۰ شناسه خبر : ۶۱۶۹

قاچاق کالا بیشتر از آمار دولت است/دست پنهانی اجازه انتشار نمی‌دهد وارش نیوز / عضو هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز گفت:بررسی‌های هیئت تحقیق و تفحص نشان دهنده آن است که آمار قاچاق سالانه بیشتر از آمارهایی است که از سوی دولت مطرح می‌شود.

به گزارش وارش نیوز/ علی اکبر کریمی درباره آخرین وضعیت گزارش هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز، اظهار داشت: گزارش هیئت تحقیق و تفحص تهیه شده است اما دست‌های پنهان تمایل به انتشار این گزارش ندارند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواردی در گزارش وجود دارد که به مذاق برخی دستگاه‌ها و مسئولان خوش نیامده است و آنان مانع قرائت آن در صحن علنی مجلس می‌شوند، ادامه داد: به عبارت دقیق‌تر، دستگاه‌های متخلف تلاش زیادی می‌کنند که این گزارش در مجلس قرائت نشود چرا که با قرائت گزارش تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز، تخلفات آنان برای همه محرز می‌شود.

وی با بیان اینکه این گزارش در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است، ادامه داد: به هیچ وجه قابل قبول نیست که این گزارش در مجلس قرائت نشود چرا که اعضای هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز تلاش زیادی برای تهیه این گزارش انجام دادند و باید این موضوع در صحن علنی مجلس هم مورد رسیدگی قرار گیرد.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز بیان کرد: بررسی‌های هیئت تحقیق و تفحص نشان دهنده آن است که آمار قاچاق سالانه بیشتر از آمارهایی است که از سوی دولت مطرح می‌شود و یکی از دلایل بالا بودن آمار قاچاق این است که رئیس جمهور به مسئله قاچاق توجه ویژه ای ندارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا را کاملاً رها کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گزارش هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز، عملکرد همه دستگاه‌ها به صورت مبسوط در این زمینه مشخص شده و معلوم است چه دستگاه‌هایی در این زمینه تخلف داشته‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالب این گزارش تا پایان سال ۹۶ جمع بندی شده است، تصریح کرد: این موضوع جز وظایف نظارتی مجلس و از سوی دیگر یکی از موانع جدی تولید کشور، قاچاق کالا و ارز است و بر این اساس باید تا پایان مجلس دهم در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اگر گزارش هیئت تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز در مجلس دهم بررسی نشود، قطعاً یکی از اولویت‌هایی است که ما در مجلس یازدهم مورد بررسی قرار خواهیم داد تا از این طریق میزان قاچاق کالا و ارز کاهش یافته و با متخلفان آن برخورد جدی صورت گیرد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر