امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۱ شناسه خبر : ۵۸۹۳

نقد بخشنامه اخیر آموزش و پرورش درباره‌ی حقوق معلمان مورخه ۹۸/۱۱/۳۰ بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ با موضوع افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان دولت بر اساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای اجرا به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شده و متعاقب آن احکام جدید صادر شده است.

متن ارسالی به یک مخاطب وارش نیوز درباره‌ی انتقاد از بخشنامه‌ی اخیر آموزش و پرورش نسبت به حقوق معلمان در پی می‌آید:

مورخه ۹۸/۱۱/۳۰ بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ با موضوع افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان دولت بر اساس فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای اجرا به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شده و متعاقب آن احکام جدید صادر شده است.
اما در کمال ناباوری اعمال تغییرات جدید موجب قطع حق شغل حرفه‌ای معلمان شده است و این در حالی است که حق شغل حرفه‌ای مدت‌ها قبل در احکام اعمال شده و هیچ ارتباطی با مصوبه‌ی اخیر نداشته است.

این اقدام باعث نابرابری و تبعیض در احکام کارکنان اداری و آموزشی شده و اختلافات زیادی را دامن زده است.

با توجه به اینکه بر اساس مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که بر پایه‌ی رهنمودهای مقام معظم رهبری تدوین شده و به عنوان بالاترین سند نظام تعلیم و تربیت کشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است مدرسه کانون تعلیم و تربیت می باشد در تمام تصمیم گیریها باید محوریت مدرسه و کارکنان آن مد نظر قرار گیرد؛ متاسفانه بر خلاف این سند دریافتی معلمان بسیار پایین‌تر از حق تعیین شده می‌باشد که این امر موجب بی انگیزه شدن معلمان و صدمات جدی به فرایند تعلیم و تربیت فرزندان این مرزو بوم خواهد شد.

 

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر