امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۰:۴۱ شناسه خبر : ۵۵۳۸

رویدادهای کرونایی مازندران تبدیل به مستند نمایشی می‌شود رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت که تمامی رویدادهای کرونایی مازندران و فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام گرفته و یا در حال انجام است ، مستندسازی شده و به نمایش گذاشته خواهد شد.

وارش نیوز/ واحد عبدالهیان  افزود : بر اساس مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا ، جهاد دانشگاهی مسئول جمع آوری اتفاقات و اقدامات مقابله با ویروس کرونا است و مستند سازی را در تمامی زمینه ها از جمله اقدامات پزشکی ، اقدامات خیرین ، پویش های مردمی ، اقدامات دستگاه های اجرایی برای مقابله با ویرس کرونا انجام می دهد.

وی با اعلام اینکه تاکنون تمامی دستگاه های اجرایی و خدماتی گزارشات خود را به جهاد دانشگاهی ارسال کرده اند ، گفت : از مجموع گزارشات ارسالی ۸۰ درصد به صورت متن و کتبی و حدود ۲۰ درصد به صورت تصاویر و فیلم است که علاوه بر ارسال به فرماندهی و ستاد مقابله با ویروس کرونا، به صورت سندی مکتوب برای فعالیت های قابله با کرونا بایگانی خواهند شد.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی علاوه بر جمع‌آوری و مستند سازی اقدامات، ساخت مستندهای نمایشی برای به تصویر کشیدن رویدادها و اقدامات کرونایی در مازندران است و به همین منظور به تمامی نهادهای خدماتی ، دستگاه های اجرایی و حتی گروه های مردمی برای ارسال اقدامات خود به صورت عکس و فیلم و کلیپ ویدئویی فراخوان داده شده است.

وی افزود: بر اساس بررسی ها نیمی از تصاویر و فیلم های ارسال شده قابلیت تبدیل به مستند های نمایشی را دارند.

عبدالهیان تاکید کرد : دریافت گزارشات از نهاد های دولتی مربوط به دوره خاصی نیست و این روند تا عادی شدن شرایط کرونایی ادامه خواهد داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران به جمع آوری صدها عکس و کلیپ از منابع مردمی و نهاد های اجرایی اشاره کرد و گفت: سعی خواهیم کرد بخشی از داده های حاضر را به صورت مستمر تبدیل به مستند های نمایشی کنیم تا در معرض دید عموم قرار گیرد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر