امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۶ شناسه خبر : ۴۸۳۶

فراگیر شدن نهضت مهارت افزایی در حوزه رزمی یکی از فعالیت‌های بسیج است نقش بسیج از ابتدای انقلاب اسلامی، بی بدیل و موثر بوده و در طول زمان‌های مختلف در حوزه خدمت‌رسانی به مردم تعریف شده است چراکه بسیج به معنای خدمت‌رسانی خالصانه و بدون چشم داشت به مردم عزیز ایران اسلامی است.

وارش نیوز ، وحدت‌ و همبستگی‌ ملی‌ جزء در سایه‌ امنیت‌ ملی‌ تحقق‌ نمی‌پذیرد و بسیج‌ آن‌‌گاه‌ می‌تواند در ایجاد هدف‌ مزبور موفق‌ عمل‌ کند که‌ در به‌ وجود آوردن‌ امنیت‌ ملی‌ با موفقیت‌ و اقتدار انجام‌ وظیفه‌ کند و انقلاب مطلقاً‌ جزء در سایه‌ وجود امنیت‌ ملی‌ و فضای‌ آرام‌ کشور تحقق‌پذیر نیست.
اینجاست‌ که‌ نقش‌ بسیار حساس‌ و جایگاه‌ پراهمیت‌ بسیج‌ مشخص می‌شود بنابراین باید عواملی‌ که‌ موجب‌ اقتدار، سربلندی، پیشرفت‌ و امنیت‌ ملی‌ ایران‌ شده است از جمله‌ بسیج‌ را محترم‌ دانست و نسبت‌ به‌ آن‌ تعصب‌ داشته‌ باشیم.
رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مورد امنیت ملی و آرامش کشور که مساله بسیار مهمی است، فرمودند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از عوامل اقتدار کشور است که نشانه‌ خشم و ناراحتی از آن، در تبلیغات بین‌المللی و اظهارات سیاسیون استکبار کاملاً آشکار است، یکی از افتخارات جمهوری اسلامی به ‌وجود آوردن محیطی امن در منطقه‌ پر از نا آرامی و دنیای پر از تشنج کنونی است و این امنیت را ملت و مسئولان دلسوز به‌ واسطه‌  آگاهی‌ها و هوشیاری‌ها و به ‌روز بودن‌ها ایجاد کرده‌اند.


بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بدون استفاده از ظرفیت بسیج معنا ندارد
نقش بسیج در گسترش معنویت فردی و اجتماعی، ریل‌گذاری برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی،‌ ترویج ارزش‌های دینی در حوزه‌های تخصصی همچون هنر،‌ ورزش و رسانه،‌ خدمتگزاری بی‌منت به مردم در شرایط سخت و حوادث و ایستادگی آن در برابر تهاجم فرهنگی دشمن بر کسی پوشیده نیست.
از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دنیای غرب از راهبردها، فنون و شگردهای متنوع و متعددی بهره جست تا هم از گسترش دامنه¬ نفوذ انقلاب در بین ملل دیگر جلوگیری کند و هم زمینه را برای سلب هویت اسلامی و انقلابی قشرهای مختلف به-ویژه قشر جوان و مسخ باورها و ارزش¬های بنیادی جامعه مهیا سازد.


بسیج مردمی در حفظ انقلاب اسلامی همیشه نقشی تعیین کننده داشته است
بسیج عقبه مردمی انقلاب است و میعادگاهی برای همه دلدادگان و دوست‌داران انقلاب اسلامی تا در قالب بسیج، آموزش ببینند که آماده نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف شوند.
بسیج معطوف به حفظ امنیت و دفاع از انقلاب و کشور است و خوشبختانه در این عرصه فتوحات بسیاری نصیب نظام و انقلاب اسلامی شد اما بعد از دفاع مقدس، بسیج تمام توان خود را معطوف به حضور پُرشور فرهنگی و اجتماعی برای ساختن کشور و حفظ امنیت کرده است.


حمایت بسیج از حرکت‌های جهادی ستودنی است
امروزه شاهد حضور گسترده بسیج در سراسر کشور در قالب گروه‌های جهادی هستیم و حضور پُررنگ در شرایطی رقم می‌خورد که دشمن جنگ اقتصادی گسترده‌ای را به کشور و ملتمان تحمیل کرده است.
در حال حاضر بیشترین تهدید دشمن در عرصه فرهنگی و به‌طور کل در عرصه جنگ نرم است و برای مقابله با این تهدیدها، بسیج از حرکت‌های مردمی در این عرصه حمایت می‌کند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه سال گذشته در بیانیه‌ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تبیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌ کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تاکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها اشاره کرد.
بخش مهمی از بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به جوانان و طلاب بسیجی است که بسیج را به‌عنوان یکی از تشکیلات مهم انقلاب اسلامی دانست که با کارنامه درخشان و تجربیات بسیار بزرگ می‌تواند نقش اساسی و تعیین کننده در اجرای فرامین رهبری در گام دوم انقلاب داشته باشد تا موفقیت این بیانیه را برای نظام به ارمغان آورد.
مقام معظم رهبری در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی خواستار توجه آنان به موضوع بسیج برای شدند.


ایده بسيج مردمی به عنوان یكی از راهبردهای توليد امنيت است
ایده بسيج به عنوان یكی از راهبردهای توليد امنيت و قدرت نرم نظام اسلامی، توسط رهبر انقلاب اسلامی برای بهره‌گيری از نيروی هيجان، نشاط و شادابی نسل جوان در امور سازندگی، خدمات‌رسانی، محروميت زدایی در تاریخ  مطرح شد.
بسيج مردمی به عنوان نيروی حافظ امنيت پایدار ملی اهداف خود را به صورت کامل در حفظ انسجام و همبستگی در جامع، ایجاد هنجارهای مشترک و دستيابی انطباق یا سازگاری جامعه با تغيير شرایط جدید  اجرا می‌کند که همه عوامل به طور پيوسته به کار گرفته شوند تا ارزش‌های اساسی مورد هجوم واقع نشود.


حفظ و ارتقای آمادگی رزمی بسیجیان، بارزترین شاخصه رزمایش است

همایش اقتدار رزم‌آوری علوی "نمایش گردان‌های رزمی ذوالفقار و امام حسین (ع) " به مناسبت ایام الله دهه فجر و گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سه مرحله در مازندران با حضور سردار محمدحسین بابایی فرماندهی سپاه کربلا مازندران و دیگر مسئولان در شهرستان‌های بابل، نکا و نوشهر برگزار شده است.
ایستادگی ملت ایران و جوانان مومن انقلابی در برابر فتنه‌های دشمن
سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران در مجموع برگزاری این همایش بزرگ بسیج که اقتدار رزم‌آوری علوی "نمایش گردان‌های رزمی ذوالفقار و امام حسین (ع) " بوده است، گفت: دشمنان ما از همان ابتدای شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی از بین بردن این نظام را در دستور کار خود داشتند.
وی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه دشمنان این فتنه‌ها در ایران ادامه دارد، بیان کرد: برای رهایی از فتنه‌ها در کشور بصیرت بسیجی، شناخت درست و آگاهی مردم ضرورت دارد.
فرمانده سپاه کربلا مازندران افزود: انقلابی بودن و انقلابی نبودن نماینده در سرنوشت کشور اثرگذار خواهد بود چراکه نقشه دشمن هم از اول انقلاب تاکنون هیچ تغییری نکرده است.
فرمانده سپاه کربلا مازندران یادآور شد: بدانیم که همه من و شما قطره‌ای در این دریای خروشان علوی و مهدوی هستم و تا زمانی که ولی فقیه داریم و گوش به فرمان او باشیم نتیجه مثبتی در این کشور خواهیم گرفت.


بیش از ۱۰۰۰ نفر از بسیجیان مازندران از گردان‌های رزم سپاه کربلا هستند
کاظم غفارپور مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه کربلا مازندران نیز در خصوص همایشات رزم‌آوری علوی در این استان اظهار کرد: هزار و ۳۰۰ نفر از بسیجیان از ۳ منطقه مازندران عضو گردان‌های رزمی سپاه کربلا هستند که شامل گردان‌های امام حسین(ع)، گروه‌های ذوالفقار، امام علی(ع)، فاتحین و بیت المقدس است.
وی درباره هدف برگزاری رزمایش اقتدار رزم آوران علوی در مازندران افزود: ارتقای سطح آمادگی جسمانی بسیجیان، ایجاد نشاط و پویایی در دل بسیجیان، ایجاد یاس و ناامیدی در دل دشمنان از اهداف اصلی این رزمایش هستند.
مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه کربلا مازندران ادامه داد: برگزاری این برنامه به مناسبت ایام الله دهه فجر و پاسداشت و نکوداشت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی بوده است.
غفارپور با اشاره به اینکه این رزمایش در ۳ منطقه استان مازندران بوده است، گفت: این رزمایش در ناحیه نوشهر در ۷ شهر، در ناحیه نکا در ۷ شهر و۲۴ بهمن ماه در ۸ شهر بابل برگزار شده است.

گزارش از بهناز مقدس فعال رسانه‌ای

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر