امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۸/۹/۵ - ۱۳:۲۵ شناسه خبر : ۴۲۴۴

۱۶میلیون یارانه بگیر، بسته معیشتی نمی گیرند حسین میرزایی سخنگوی حذف یارانه نقدی، اعلام کرد که ۱۶ میلیون نفر از کسانی که یارانه نقدی دریافت می کنند، بسته معییشتی نمی گیرند. و این یعنی ۲۵ میلیون ایرانی کمک حمایتی دولت را دریافت نمی کنند.

وارش نیوز: ۱۶میلیون یارانه بگیر از صف دریافت حمایت معیشتی حذف شدند/ 25میلیون نفر مشمول طرح معیشتی نمی‌شوند

سخنگوی ستاد حمایت معیشتی از اختلاف ۱۶ میلیون نفری میان دریافت کنندگان یارانه نقدی و حمایت معیشتی خبر داد.

به گزارش سلام نو، اطلاعاتی که مبنای آزمون وسع  برای شناسایی مشمولین بوده است، مربوط به خانواده‌هایی است که یارانه‌بگیر هستند. این خانواده‌ها حدود 76 میلیون نفر از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.

بنابراین حدود 76 میلیون ایرانی مبنای تصمیم دولت در خصوص دریافت طرح حمایت معیشتی بوده‌اند که ممکن است به دلیل تغییرات ساختار خانواده همچون موالید جدید، یا انصراف‌ از دریافت یارانه  از دریافت بسته‌های معیشتی جا مانده باشند.

حسین میرزایی سخنگوی حذف یارانه نقدی در خصوص اختلاف حدود 16 میلیون نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته خود را دریافت کرده‌اند نیز توضیح داد: کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در لیست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند، در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود 60 میلیون نفر برآورد شده‌اند. بنابراین 25 میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.

نکته جالب توجه اینکه هرچند فرایند حذف یارانه بگیران که بر اساس مصوبه هیئت دولت بایستی در سال جاری انجام میشد نیمه کاره مانده و در ماههای شهریور و مهر تنها یک میلیون نفر از صف یارانه بگیران کنار رفتند، اما حالا مشخص شده حدود 16 میلیون نفر از یارانه بگیران از صف در یافت حمایت معیشتی کنار گذاشته‌اند.

بر اساس پیگیری ها از سخنگوی ستاد جدید التاسیس حمایت معیشتی، شاخصهای دهک بندی و معیارهای حذف خانوارها از صف دریافت حمایت معیشتی فردا(روز سه شنبه) اعلام خواهد شد.

یکی از ابهامات مهم این طرح سازوکاری برای اطمنیان از واریز مبالغ اعلام شده به حساب خانوارهای مشمول است که بایستی دولت در این خصوص نیز اقدام لازم را انجام دهد./تسنیم

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر