امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۴۰۱/۸/۲۳ - ۱۰:۳۶ شناسه خبر : ۱۳۶۵۶
در بازدید هیأت تجاری روسیه از بندرامیرآباد مطرح شد:
ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس از طریق بندرامیرآباد وارش نیوز/ مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در بازدید هیأت تجاری روسیه از بندرامیرآباد به ضرورت توسعه ترانزیت کالا از کشورهای جنوب خلیج فارس به کشورهای حوزه دریای خزر و بالعکس از طریق بندرامیرآباد اشاره و بهره بردن بندرامیرآباد از شقوق مختلف حمل و نقل کالا را فرصتی مناسب در جهت افزایش این همکاری ها عنوان کرد.

محمدتقی انزان پور در جلسه ای با اعضای اتاق بازرگانی استان نیژنی نووگراد روسیه ، با بیان اینکه مراودات تجاری دو کشور ایران و روسیه به واسطه بندرامیرآباد در سطح بالایی در چند سال اخیر قرار دارد ، بر شناسایی زمینه های مشترک همکاری با محوریت تأمین تجهیزات بندری و دریایی تأکید کرد.

وی افزایش ترانزیت کالا از کشورهای جنوبی خلیج فارس به کشورهای حوزه CIS و بالعکس را از طریق بندرامیرآباد ضروری دانست و با توجه به وسعت استان نیژنی نووگراد به عنوان یکی از بزرگترین استان های صنعتی کشور روسیه ،  معرفی و شناساندن متقابل قابلیت ها در حوزه مبادلات و همکاری های تجاری توسط اتاق های بزرگانی ایران و روسیه را خواستار شد.

انزان پور در پایان یکی دیگر از مزیت های بندرامیرآباد را دارا بودن سورتینگ 4 هزار و 500 تنی مرکبات عنوان کرد که می تواند زمینه های لازم را جهت افزایش مبادلات تجاری محصولات کشاورزی و باغی استان مازندران به روسیه و بالعکس را فراهم آورد.

الکساندر پوشکین ، نایب رییس اتاق بازرگانی نیژنی نووگراد روسیه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی بندرامیرآباد ابراز امیدواری کرد ، با توجه به مرتفع شدن مشکلات بیماری کووید 19 همکاری های فی مابین دو کشور با وجود بندرامیرآباد افزایش یابد و در این زمینه نیز هیأت بزرگی از روسیه در روزهای آینده  به ایران سفر خواهد کرد.

 

تولید ماشین های یخچال دار ، لوله های نفتی ، تجهیزات آزمایشگاهی ، رنگ و انواع چسب ، بخشی از حوزه  فعالیت های تجاری بازرگانان حاضر در این هیأت روسی بوده است.

 

 

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر