امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
سرویس : سیاست زمان :   ۱۴۰۰/۵/۲۶ - ۱۳:۰۸ شناسه خبر : ۱۱۳۰۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
تنها راه قطع زنجیره کرونا، ممنوعیت تردد است مازندران - وارش نیوز/ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:تنها راه قطع زنجیره کرونا، ممنوعیت تردد است.


محمدعلی محسنی بندپی  با بیان اینکه شروع تعطیلات تاثیر زیادی در کاهش شیوع کرونا خواهد داشت ، اظهار کرد: تنها راه مبارزه با کرونا و پیشگیری از آن تعطیلی و منع تردد است .
وی با اشاره به آمار بالای فوتی های ناشی از کرونا و شناسایی بیماران جدید در کشور گفت: تا زمانی که کیس های جدید سیر صعودی دارند عملا نشان دهنده این است که شیوع بسیار بالا بوده و اگر این شیوع همراه با مرگ و میر باشد بسیار نگران کننده و خطرناک است.
*تنها راه قطع زنجیره کرونا، ممنوعیت تردد است

وی میزان کشندگی و شیوع این ویروس را بسیار بالا عنوان کرد و ادامه داد: تنها راه مبارزه با این ویروس قطع کردن این زنجیره است و این امر تنها با قطع ارتباط  و ایجاد محدودیت و ممنوعیت محقق خواهد شد.
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه این ممنوعیت و محدودیت به قطع زنجیره کمک می کند، افزود: هرچه در اعمال محدودیت ها جدی تر باشیم به طور قطع موفقیت بیشتری خواهیم داشت.
محسنی بندپی ضمن اعتراض به وزارت کشور مبنی بر اعلام قبلی تعطیلات و محدودیت سفر تصریح کرد: به همین دلیل همان شبی که از سوی وزارت کشور اعلام شد جاده شمال کیلومترها ترافیک را تجربه کرد تا مردم از استان های دیگر خارج و به شمال وارد شوند و جالب تر اینکه مسافران تنها از تهران نبودند بلکه از سایر استانها از جمله بندرعباس و زاهدان به سمت شمال سرازیر شدند.

وی با اشاره به تخصیص یک دستگاه اکسیژن ساز ۱۲۰۰ لیتری برای بیمارستان نوشهر گفت: هفته گذشته نیز برای جبران کمبودها در بیمارستانهای نوشهر و چالوس امکاناتی گرفته شد اما تنها را مبارزه با کرونا پیشگیری و قطع زنجیره انتقال است که در اولویت قرار دارد که باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ورود همه دستگاه ها با جدیت کامل برای مبارزه با کرونا، متذکر شد: اینکه در روز طبیعت تمامی ورودی های گردشگری و پارکها به روی فرزندان شمالی بسته می شود اما در روز ۱۴ فروردین متروی تهران باز بود بسیار جای تاسف دارد.
محسنی بندپی با تاکید بر اینکه تجمع برای ویروس کرونا مهم است ، یادآور شد: حضور مردم در طبیعت شاید آنقدر خطرناک نبود که حضور مردم در مترو و جاهای دیگر خطرناک بود و این نشان دهنده این بوده که عزم وزارت کشور و نیروی انتظامی و نظامی برای اینکار جدی نبوده است.
وی ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای مبارزه جدی با کرونا ۲۰ ماده را برای اجرای وزارت کشور به رئیس مجلس داد و رییس مجلس نیز این ۲۰ ماده را برای اجرا به وزارت کشور اعلام کرد که یکی از مواد آن جدیت در ممنوعیت ها و محدودیت ها است.
*تا زمانی که برای منع رفت وآمد  تنها به جریمه شدن خودروها اکتفا شود این ویروس ادامه دارد

 نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه جریمه شدن اتومبیل ها در زمان اعلام محدودیت ها توسط نیروی انتظامی نه تنها مثمر ثمر نیست بلکه باید برخورد جدی صورت گیرد و جلوی عبور غیرقانونی گرفته شود، افزود:  نیروی انتظامی باید با کسی که نقض قانون کرده است برخورد و نباید اجازه عبور دهد  و باید کاری کند که به مبدا بازگردد که متاسفانه این امر صورت نگرفته است.
محسنی بندپی عنوان کرد: تا زمانی که نگاه مان اینگونه است این ویروس همچنان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: بسیاری فکر می کنند اگر واکسیناسیون انجام شود شاید در ایمنی خواهیم بود در حالیکه اینگونه نیست زیرا در بسیاری از کشورها با اینکه بالای ۷۰ درصد واکسیناسیون انجام شده اما همچنان برخی از شهرهایشان قرنطینه بوده و مردم همچنان پروتکل ها را رعایت می کنند و تجمع ها و دورهمی ها ممنوع است.
وی عنوان کرد: در کشور ما متاسفانه درست است که تاب آوری اجتماعی و اقتصادی  مردم ما کم شده اما چاره دیگری نداریم و مجبوریم سبک زندگی جدید با کرونا را در پیش بگیریم.
*باید به اقتصاد و سلامت مردم به طور همزمان رسید
 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه دور کاری حتی اگر مرگ و میر کاهش چشم گیری پیدا کند باید در دستور کار جدی قرار گیرد، افزود: آموزش مجازی در دستور کار قرار گیرد و باید کاری کرد که هم به اقتصاد و هم به سلامت مردم برسیم.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر