امروز : چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
برج دُلکینگه، سوادکوه، مازندران
وارش نیوز/ دُل کینگه: دولت کده(انبار دولت) به نظر میرسد، دُل به مخفف دولت و دولت کده یعنی سرای دولت و جای سرمایه است. دُل را مخفف دولت بگیریم و کینگه یک واژه مازندرانی است به معنی انتهای درخت قطع شده است. در مورد نام این بنا می توان به استناد تاریخ شفاهی اعتماد کرد؛" نام این بنا را دل کینگه و عده ای نیز نام آن را ابراهیم بیک و ایروان بیک می نامند".
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۰۸:۱۷
سه نسل تا پیری جمعیت ایران
وارش نیوز - طی دو تا سه نسل آینده جمعیت ایران پیر خواهد شد و با افزایش شمار سالمندان مواجه خواهیم بود، حمایت از جمعیت سالمند نیاز به ارتقا سطح حمایت های اجتماعی و اقتصادی از این قشر دارد و از سویی افزایش جمعیت باید متناسب با سطح منابع و امکانات باشد تا به عنوان یک سرمایه ارزشمند قلمداد شود.
۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۱۱:۲۶
وارش از چهره قهرمان روزهای قرنطینه خانگی گزارش می‌دهد؛
"ز" مثل زنان فداکار!
وارش نیوز/کم نبودند، زنانی که با فداکاری خود در یک جامعه، سال‌های سال، مورد تمجید و ستایش قرار گرفتند، زنانی که با فداکاری و روحیه‌ای قهرمانانه، در پیشبرد و عبور از بحران‌های مختلف نقش‌آفرینی کردند و چه بسا کمتر دیده شدند.
۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۳:۰۲
وارش از مرگ پنهان مازندران گزارش می‌دهد؛
"کرونا"ی زباله
وارش نیوز/ شاید برای همه ما تا نام مازندران به میان می‌آید، چیزی فراتر از یک "موطن" به نظر برسد که آن را در شناسنامه خواهیم دید، مازندران برای ما یک نقشه جغرافیایی و مرزهای زمینی‌اش نیست، بلکه تمام هستی و تعصب مردمانی است که با بوی خاک و شالیزارهایش، جنگل، ساحل و دشت‌هایش و به معنای واقعی کلمه، "زیستگاه ابدی" شناخته می‌شود.
۱۳۹۹/۲/۲۴ - ۱۰:۲۷
فرصتی که کرونا به گردشگری مازندران داد؛
احیای دوباره!
وارش نیوز/شاید در نگاه اول کرونا، موجب سقوط بسیاری از مناسبت‌های اقتصادی شده باشد و در میان آنها گردشگری بیش از هر چیز خود را به نمایش گذاشته، اما باید از این عامل به دیده فرصت نگریست. فرصتی که سال‌ها است اندیشمندان این حوزه فریاد می‌زنند و مسئولان در استفاده بهینه از آن ناتوان هستند.
۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۷:۳۵
وارش از نگاه اندیشه سیاسی بررسی می‌کند؛
کرونا و ویروس "نادانی"
وارش نیوز/هنوز از عمر منحوس ویروس کرونا یا بهتر است بگوییم بیماری "کووید ۱۹" چندماهی نگذشته است اما هر کس در بازه کاری، محدوده تخصصی و علم خود، به این موضوع نگریسته و با آن در حال سازگاری برای یک زندگی جدید همزیستی است تا در نهایت با کشف دارو و شیوه درمان آن، بر آن فائق آمده و به پایانی زیبا برسد.
۱۳۹۹/۲/۲۱ - ۱۳:۵۳
تعریض جاده کندوان نیازمند همکاری همه دستگاهها
وارش نیوز - طرح تعریض جاده کندوان در حدفاصل شهر مرزن‌آباد تا منطقه دزدبن که سابقه اجرای آن به حدود ۹ سال پیش برمی‌گردد، به دلیل برخی از مشکلات در این مسیر باکندی عملیات اجرایی مواجه شده که تکمیل ان نیازمند همکاری و هماهنگی دستگاه های ذیربط است.
۱۳۹۹/۲/۲۰ - ۱۵:۲۱
روایت روزهایی که غسل و تدفین اموات کرونایی آغاز شد
وارش نیوز/ با شیوع ویروس کرونا در کشور، طلاب و روحانیون جهادی مازندران با تشکیل قرارگاه جهادی موسی بن جعفر (ع) داوطلب امر تجهیز و تدفین اموات کرونایی شدند،
۱۳۹۹/۲/۲۰ - ۱۵:۱۹
وارش از فاصله‌گذاری خودساخته پیش از شیوع کرونا گزارش می‌دهد؛
کرونا؛ متهم فاصله‌گذاری اجباری!
وارش نیوز/این روزها صحبت از شیوع ویروس کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار داغ است، ویروسی که به شدت مسری است و اگر فردی مبتلا به کویید ۱۹ در جامعه و میان مردم حضور یابد، در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، می تواند بسیاری از افراد آن جامعه را آلوده کند.
۱۳۹۹/۲/۱۸ - ۰۹:۳۵
حاشیه‌هایی که به صلاح ووشو نیست!/ ماجرای لغو مجمع چیست؟
ووشو یکی از هیأت‌هایی است که این روزها با سرپرست اداره می‌شود و با حواشی عجیبی هم رو به رو شده است
۱۳۹۹/۲/۱۵ - ۱۹:۵۰