امروز : چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷
زنگ خطر اعتیاد بچه ها به تبلت و گوشی همراه/چطور کودکم را از موبایل جدا کنم؟
وارش نیوز/ یکی از شکایت های این روزهای پدر و مادرها استفاده زیاد بچه ها از تلفن های همراه و حضور در فضاهای مجازی و بازی های رایانه ای است. خیلی از پدر و مادرها واقعا در این روند مستأصل شده اند و نمی دانند چه کار باید بکنند تا بچه هایشان دچار آسیب نشوند، درحالیکه با یک سری ترفند ساده می توان بچه ها را از گوشی هایشان جدا کرد.
۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۳:۳۹
دوئل پتروشیمی و کشاورزی در مازندران
با وجود آنکه استاندار و مسئولان مازندران، معتقد هستند که احداث شرکت پتروشیمی در مازندران به گونه ای طراحی شده که هیچ گونه آسیبی به محیط زیست مازندران وارد نمی کند، اساتید دانشگاه به این نکته اعتقاد دارند که اگر قرار است که توسعه صنعتی در مازندران اتفاق بیافتد باید سراغ صنایعی نظیر صنایع غذایی برویم که با الگوی اقتصاد منطقه همخوانی داشته باشد.
۱۳۹۹/۹/۲۴ - ۱۸:۴۸
پل سفید سالها در انتظار تحقق وعده های به سرانجام نرسیده
پروژه های ملی مانند محور اصلی سوادکوه _ تهران علاوه بر اینکه یکی از شاخص سنجش توانمندی دولت‌ها و مجالس در طول ادوار در مباحث بودجه ای و عمرانی محاسبه می شود علاوه براین سنجش، بعنوان یکی از آیتم های توجه به رفاه و آسایش شهروندان در طول مسیر جاده نیز برآورد می شود که در خصوص پل پل سفید دولت و مجلس هریک به تناسب مسئولیت تاکنون نمره خوبی ندارند.
۱۳۹۹/۹/۱۸ - ۰۹:۴۷
راهکار مدیرکل راه و شهرسازی مازندران برای لغزش پل سفید با تمرکز بر امیرده
شهر پل سفید به دلیل توپوگرافی و شیب دره ای، نوع خاک، آب‌های سطحی و زیرسطحی، روان آب‌های بعد از بارش، نفوذ چشمه ها، و...در قطعاتی مواجه با ریزش، لغزش و رانش هست که اگر اقدام و عمل متناسب بعمل نیاید به زودی گریبانگیر مدیریت شهری، استانی و مدیران ملی خواهد شد
۱۳۹۹/۹/۱۳ - ۱۵:۰۸
با آزار جنسی در محیط کار چگونه برخورد کنیم؟
برخی از زنان در محیط کار خود با آزار جنسی روبه‌رو هستند، آزار جنسی لزوماً به معنای تعرض فیزیکی نیست، بلکه به هر نوع رفتاری گفته می‌شود که از جانب مرد اتفاق افتاده و بار جنسی داشته باشد و زن راضی به دریافت آن نباشد، زنان هم معمولاً در برابر این آزارها سکوت می‌کنند تا آبرو و کار خود را حفظ کنند.
۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۲:۵۶
لحظاتی پای درد دل‌های بیماران کرونایی
شاید این روزها نشستن پای درد دل افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند برای بسیاری از افراد جامعه که به این بیماری مبتلا نشده‌اند و یا فکر می‌کنند کرونا هم مانند سایر بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی و آنفلوآنزا برای آن‌ها مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند، خالی از لطف نباشد.
۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۹:۳۹
واکاوی فعالیت بهداشتی و عمرانی در روستای کتی لته سوادکوه شمالی دوران کرونا ویروس
سلامت و عمران در دوران کرونا ویروس در روستاها حائز اهمیت هست که خدمات مدیران و مسئولین انتخابی و انتصابی باید با رعایت انصاف و با روحیه مطالبه گری زیر ذره بین واکاوی رسانه و تشکیلاتی چون خانه مشارکت مردم در سلامت قرار گیرد بر همین اساس در ادامه گفتگوهای عبدالله شهمیر شورمستی مصاحبه با مصطفی ولی نژاد دهیار کتی لته تقدیم می شود، بدیهی است خروجی خدمات و نظارت مقامات انتخابی و انتصابی درتک تک روستاها به نوبت زیر زره بین رسانه قرار خواهد گرفت و خبرنگار و تحلیلگر یادشده آماده دریافت مطالب مرتبط با سلامت، عمران و توسعه از سوی دهیاران و روستائیان عزیز هست.
۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۹:۲۴
هفته کتابخوانی و اقدام فرهنگ و ارشاد سوادکوه شمالی
سرانه مطالعه در ایران بسیار پایین هست لذا تمامی دستگاه‌های عریض و طویل فرهنگی و آموزشی، دولتی، غیردولتی، حاکمیتی باید در این خصوص تدبیری کنند، فعالیت‌ها صرفأ منحصر به هفته کتاب نشود و هر روز را روز مطالعه بدانیم
۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۹:۱۶
گفت و گوی اختصاصی وارش؛
اقدام و عمل مقابله با کرونا در روستاهای نارنجستان سوادکوه شمالی
بررسی وضعیت سلامت در روستاها و سوال در خصوص فعالیت قرارگاه پیشگیری ومقابله با کرونا در دهستان ها از جمله وظایف مطالبه گری خانه مشارکت مردم در سلامت و رسالت رسانه ای هست
۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۷:۵۰
بعد از ۱۴ روز قرنطینه چه کنیم؟
یکی از سردرگمی‌هایی که بیمارهای کرونایی دارند این است که بعد از ۱۴ روز قرنطینه می‌توانند به روال زندگی عادی خود برگردند؟ آیا ناقل هستند و حضورشان خطرناک است؟ تست دادن الزامی است یا خیر.
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۱:۲۸