امروز : دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
بافت‌های فرسوده و خطر آفرین در دل حوزه شهری قائم شهر
وارش نیوز/ یکی از اصول ابتدایی شهری و شهرسازی معماری متناسب با اقلیم و فرهنگ منطقه است، در ایران معماری با هویت ایرانی هزاران سال قدمت دارد و سبک اسلامی که بعد از ظهور اسلام می باشد، حال توجه به بافت فرسوده از لوازم ابتدایی هست.لازم است در شهرهای پر ازدحام همچون قائم شهر توسط شهرداری، راه و شهرسازی مورد توجه قرارگیرد اما موارد قابل مشاهده از بافت فرسوده در قلب شهر آنهم در محل عبور عابرین وجود دارد.
۱۴۰۰/۵/۳۱ - ۱۸:۴۹
درگذشت کردوانی پدر کویرشناسی و توجه به هشدارهای علمی
وارش نیوز/ پرفسور پرویز کردوانی چهره ممتاز علمی ایران و جهان در حوزه جغرافیا و کویر شناسی و بیابان زدایی در روز عاشورای حسینی ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ خورشیدی رخت سفر به سرای آخرت بست، اما دانشگاهیان، هیئت دولت، حکومت، مجلس به ویژه وزیر نیرو، معاون رئیس جمهور در محیط زیست، وزیر جهاد کشاورزی، رؤسای آب و فاضلاب، آب منطقه ای، منابع طبیعی و آبخیزداری و... مقالات و کتابهای وی را مرور کنند و حتی برای کارشناسان و مدیران مرتبط با آب، خاک، بیابان، جنگل، هواشناسی و محیط زیست اجباری کنند.
۱۴۰۰/۵/۲۹ - ۰۸:۱۴
ردپای لابی گری و تیم سازی دقیقه نودی استاندار مازندران
اخلاق حکمرانی اقتضا می‌کند که بعد از انتخاب رئیس جمهور منتخب، انتصابات جدید در پست های مدیریتی صورت نگیرد تا دولت جدید بر اساس نوع نگاه و برنامه‌هایی که دارد، عناصر مناسب را در جایگاه های مدیریتی همراه با نگرش خود برگزیند.
۱۴۰۰/۵/۲۶ - ۱۳:۳۴
شیوه های استحکام روابط زناشویی
وارش نیوز/ تحکیم خانواده جامعه را به سمت آرامش و آرمان های مطلوب سوق می دهد، لذا باید جوانان را ابتدا به ازدواج تشویق نمود و روش های استحکام زندگی خانوادگی را به آنها آموخت.
۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۱۴:۳۵
یادداشت معاون فرهنگی و امور جوانان به مناسبت هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی؛
نقش مهم تشکل های جوانان، برای رسیدن به توسعه پایدار
وارش نیوز/ امروزه در اهمیت و ضرورت مشارکت های اجتماعی برای داشتن جامعه ای پویا و توسعه یافته دیگر شکی نیست و برخی از صاحب نظران مشارکت را ضامن بقای اجتماعی دانستند، از طرفی با نگاهی به مدل های موفق در جهان کنونی در می یابیم که مردم جوامع توسعه یافته در برابر سرنوشت اجتماعی و سیاسی خود منفعل و بی تفاوت نیستند.
۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۱۱:۵۳
زیر گذر هفت تن و دوربرگردان تالارپشت قائم شهر کمین گاه مرگ
وارش نیوز/محور ترانزیت بین المللی از استانداردهای جهانی باید برخوردار باشد اما محور قائم شهر سوادکوه در قطعاتی غیراستاندارد و خطر آفرین می باشد
۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۱۰:۲۰
ارزیابی عدالت در توزیع خاموشی برق شهرستانهای قائم شهر. سوادکوه و سوادکوه شمالی و بررسی علل خاموشی
وارش نیوز/ با توجه به عدم تولید برق کافی و ایجاد مشکل در زندگی روزانه ایرانیان، در نواحی محل زندگی ما نیز مردم از فرمانداران، رؤسای اداره برق و مسئولین بهره برداری برق شهرستانهای قائم شهر، سوادکوه و سوادکوه شمالی انتظار رعایت عدالت در توزیع خاموشی های برق مناطق را دارند،
۱۴۰۰/۵/۲۴ - ۰۸:۴۹
مراقبت از سلامت روحی در دوران کرونا
وارش نیوز/ قرار است تعداد بیشتر وبیشتری از ما اوقات زیادی را در منزل بگذرانیم و ما دیگر قادر به انجام بسیاری از فعالیت های معاشرتی عادی خود نمی باشیم اگر بتوانید به این دوران زندگی با دید دیگری بنگرید، حتی اگر انتخاب شما است، فکر نکنید این دوران منفی است.
۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۳:۴۴
قصه تکراری گرامیداشت روز خبرنگار؛
قلمم باز هم روی زمین ماند/ ما خبرنگارها بی‌کاریم!
وارش نیوز/ همه آن‌چه اصحاب رسانه در مقابل کار سخت و پر استرس خبری تحمل می‌کنند؛ دریافت حق‌التحریر ناچیزی‌ست که می‌توان گفت یک شوخی بزرگ است.
۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۳:۳۶
یاداشت:
خبرنگاران منتقد دولت جایی در محمودآباد ندارند
برای چندمین دفعه در شهرستان محمودآباد شاهد حضور مقامات ارشد کشوری و استانی برای بازدید با افتتاحیه پروژه‌هایی بودیم که متاسفانه از خبرنگاران منتقد دولت برای پوشش این مراسم دعوت نشده است.
۱۴۰۰/۴/۲۴ - ۲۰:۲۴