امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
نظارت، تضمین لازم برای صحت اجرای برنامه‌ها
همه وظایف مدیران و مسئولان در اداره و پیشرفت کشور و حفظ و ایمن داشتن از خطرات ناشی از کینه توزی‌های خارجی و داخلی و سهل‌انگاری‌ها مهم هستند اما بعضی از وظایف نقش استراتژیک و تعیین کننده دارند که یکی از آنها نظارت و کنترل است.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۲۱:۳۳
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
اسنپ میوه ساری، فرصتی برای درآمد پایدار
سوال مهم از شورای اسلامی شهر ساری این است که آیا تب تند ایجاد درآمد پایدار یک شبه سرد می‌شود و طرح‌های مفید و مطالعه شده‌ای همانند سامانه میوه، آسفالت دکوراتیو و ... به فراموشی سپرده می‌شود؟ آیا استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد درآمد پایدار که از ابتکارات بسیار خوب شورای پنجم بوده عقیم می ماند؟ آیا طرح‌های اینچنینی تنها در ژست نوین اندیشی خلاصه می‌شوند؟
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۵:۱۱
جنگل های شمال لقمه ای چرب برای مافیای چوب/ طرح "تنفس" جنگل خواری را تشدید می کند؟!
در سال های اخیر قاچاقچیان چوب در عرصه های جنگلی جولان دادند و حال سوال اینجاست که آیا همه قاچاقچیان به صورت خرده پا و از سر فقر یا بیکاری دست به این کار زدند یا در برخی موارد قاچاق چوب های جنگلی به صورت سازمان یافته شکل می گیرد؟ آیا مافیای چوب در ایران هنوز دستانش رو نشده است؟ دستانی که به خون طبیعت آغشته شده... آیا طبیعت انتقام خود را از آن ها می گیرد؟
۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۱:۱۸
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
پاسخگویی مسئولان گامی بلند به سوی دموکراسی
قبل از اینکه دم از دموکراسی بزنیم لازمه‌اش ایجاد سیستم و تقویت فرهنگ پاسخگویی است. وقتی دولت به وسیله و با رای مردم و برای خدمت به مردم تشکیل می‌شود باید در برابر مردم پاسخگو باشد
۱۳۹۷/۴/۳ - ۱۴:۳۶
یک عاشقانۀ نا‌آرام به سبک تیم ملی ایران!
دنیا هم حیرت کرده است. از شکست تیم ملی به عنوان شب تلخ شجاعان یاد کرده‌اند. ملی پوشان قصه «هزار و دو شب» را نوشتند، یک داستان دیگر به افسانه های هزار و یک شب اضافه کردند. داستانی که غربی‌ها خاورمیانه را با افسانه‌های آن می‌شناسند!
۱۳۹۷/۳/۳۱ - ۱۷:۵۶
باورتان شد «با هم قهرمانیم»؟!
ایران غرق شادمانی است. همین پیروزی حتی با نمایشی نه چندان درخشان هم لذت بخش است. از پیروزی لذت ببریم، مگر چند بار بهانه برای شاد بودن در این سرزمین پیدا می کنیم؟ چند بار خبر خوب می شنویم؟ چند بار «تبریک» غیرکلیشه ای به هم می گوییم؟
۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۰۲:۰۸
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
لزوم همگرایی مسئولان در حل معظل کم‌آبی
باید پذیرفت که مازندران در چند سال آینده به میدان جنگ کم‌آبی تبدیل خواهد شد. استانی که بخش اعظمی از اقتصادش توسط کشاورزی، دامداری و ماهی‌گیری اداره می‌شود. باید روزهای سختی را به چشم ببیند
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۶:۲۵
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
تابوی نقد ؛ تابوت اصولگرایی
جریان اصولگرایی در کشور از دو بیماری مزمن رنج می برد. ۱-عدم جوانگرایی ۲-عدم وجود نقد درون جناحی
۱۳۹۷/۳/۱۳ - ۱۰:۳۹
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
منطقه‌آزاد، ابزاری برای بازی رسانه‌ای مسئولان
عدم صداقت بین مسئولان، باعث تفرقه و جدال‌های بی هدف در درون استان خواهد شد چرا که مردم مازندران، چه درست چه نادرست به دنبال بهره بردن از منطقه آزاد در استان هستند
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۵:۲۴
یادداشت اختصاصی وارش نیوز
سایه‌ی شوم نارضایتی اجتماعی/ ریشه‌ی معضل کجاست؟
مدیری ناکارآمد، دروغ پی در پی، رانت و فساد اداری، حمایت از متهمان، عدم شفافیت رسانه‌ها در برابر مردم، عدم دفاع رسانه‌ها از مردم، دفاع رسانه از اشتباه مدیران، شاخص‌های اصلی بی‌اعتمادی امروز ماست. یکی از مصادیق بارز این موارد ذکر شده جریان حقوق‌های نجومی در کشور است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۳:۰۳