امروز : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
رییس جمهوری:
اختیارات آمریکا در سازمان ملل باید همانند دیگر کشورها باشد
رییس جمهوری با تاکید بر این که اختیارات آمریکا در سازمان ملل باید مشابه دیگر کشورهای عضو باشد، گفت: آمریکایی ها از این سازمان سوء استفاده می کند و دیگر کشورها نیز نتوانستند به خوبی از آن استفاده کنند.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۴۶
برنامه‌های آموزش و پرورش برای «کتاب‌های درسی» کلید خورد
افزایش عمر کتب‌ درسی/ آغاز ماندگارسازی کتب‌ از مهر ۹۸
کتاب‌های درسی مهمترین منبع آموزشی و جلوه عینی برنامه درسی ملی هستند که به اندیشه دانش آموزان جهت می‌دهند. فارغ‌ از جنبه نوستالژیک کتاب‌های درسی که در اذهان ماندگار می‌شوند، بعضا انتقادات جدی بر تالیف کتب درسی و کارکرد نامناسب آنها بدلیل طول عمر چندماهه مصرف وارد می‌شود که بسیاری کارشناسان معتقدند لازم است رویه‌های موجود با نگاهی نو تغییر کنند. حیدر تورانی، سرپرست سازمان پژوهش ایده‌های راه گشایی برای اثربخشی و راهبری برنامه درسی دارد که قصد دارد از مهر امسال اجرایی‌شان کند.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۴۲
عاقبت عرضه نفت خام در بورس چه می‌شود؟
توپ زیر پای زنگنه!
در حالی که رئیس جمهوری و معاون اولش در فاصله زمانی کمتر از سه ماه بر عرضه نفت خام در بورس تاکید می‌کنند، مسئولان بازار سرمایه می‌گویند ساختارهای معاملاتی را آماده کرده‌اند آنها توپ را در زمین وزارت نفت انداخته‌اند تا در مورد ساز و کار نهایی عرضه نفت در بورس تصمیم‌گیری شود و به قولی وزارت نفت گُل را به ثمر برساند.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۳۷
نوشته دولت‌آبادی برای تولد شجریان
محمود دولت‌آبادی در سالگرد تولد محمدرضا شجریان، درباره این هنرمند موسیقی ایران نوشت.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۳۳
همزمان با اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان
ماجرای دیدار اضطراری تاج و اینفانتینو چیست/ بوی دخالت خارجی می‌آید؟
رییس فدراسیون فوتبال ایران همزمان با اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان درخواست جلسه اضطراری با رییس فیفا کرده است و بر این اساس تاج به زودی به دیدار اینفانتینو خواهد رفت. سوال، آیا مهدی تاج همانند سلف خود به دنبال ایجاد چالشی بین‌المللی برای ماندن در مدیریت با چوب تحریم فوتبال ایران است؟
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۲۹
سخنگوی قوه قضاییه:
احمدی نژاد جای پول ها را بگوید
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسشی درباره ادعاهای احمدی نژاد مبنی بر اینکه اگر می‌گویند پول‌ها (ارزها) نیست، به من بگویند تا جایش را بگویم، گفت: کسی اگر می داند باید بگوید. نه اینکه از او بخواهند که بگوید، مگر اینکه پول را جایی گذاشته باشد.
۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۶:۲۰
گلخانه؛ ناجی بخش کشاورزی ایران
با توجه به ادامه خشکسالی ها، فرسایش بالای خاک و بحران کم آبی در کشور، گسترش واحدهای گلخانه ای در استان های مختلف از جمله راهکارهای موثر نجات بخش کشاورزی برای گذر از این چالش مهم به شمار می رود.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۵۷
گام های عملیاتی برای تحقق راهکارهای رهبری در حل مشکلات صنعت
بخش صنعت به دنبال طرح ۱۴ راهکار عملی از سوی رهبر معظم انقلاب در ۲ دیدار اخیر با هیات دولت، ۴۵ روز گذشته را با گام هایی عملی سپری کرده؛ هرچند هنوز برای رفع کمبودها و مشکلات کنونی، زمان لازم است.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۵۴
جهانگیری بر تسریع در رفع موانع پیش روی ترخیص کالا تاکید کرد
معاون اول رییس جمهوری گفت: بخش خصوصی انتظار دارد با توجه به شرایط دشوار پیش روی کشور، موانع فرارو ترخیص کالا برطرف شود، امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت، شاهد سرعت بخشیدن به روند رو به رشد ترخیص کالا از گمرک باشیم.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۴۳
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان خبر داد
سه نفر از عاملین حمله تروریستی اهواز کشته شدند/ دستگیری یک تروریست
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: از تیم چهار نفره عاملین حمله تروریستی به اهواز دو نفر در محل کشته شدند، یک نفر نیز مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان کشته شد.
۱۳۹۷/۶/۳۱ - ۱۵:۲۶