کدخبر : 13364
تاریخ مخابره :    ۱۴۰۱/۷/۱۳ - ۱۰:۴۲
نماینده ولی فقیه در مازندران:
وظیفه حضرت امام حسن عسکری (ع) حفظ موعود امامان بوده است
وارش نیوز- نماینده ولی فقیه در مازندران با گرامیداشت تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) گفت: این حضرت وظیفه حفظ موعود امامان را برعهده داشته است.

 آیت الله محمدباقر محمدی لائینی   در مراسم شب شهادت امام حسن عسکری (ع) در حوزه علمیه امام حسن عسکری (ع)، با گرامیداشت سالروز آغاز امامت و رهبری حضرت ولی عصر (عج) و تسلیت شهادت امام یازدهم (ع) با اشاره به تفاوت امام حسن عسکری (ع) با امامان دیگر، گفت: این امام وظیفه حفظ موعود امامان را برعهده داشتند ولی ائمه دیگر وظیفه حفظ وعده خدا را، زیرا وعده آمدن منجی و مصلح کل وعده‌ای است که در کتب آسمانی به‌وسیله انبیا و ائمه اطهار (ع) به همه امت‌ها داده شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر حفظ این وعده، اضافه کرد: نباید روزنه امیدی که مردم در رنج‌های زندگی و کشاکش ظلم ظالمان دارند بسته باشد، بلکه باید امیدوار باشند و این امید نباید از بین برود.

وی اعلام کرد: امام عسکری (ع) باید حضرت مهدی (عج) را از تجاوز و سوءقصد ظالمان حفظ می‌کردند زیرا دشمنان می‌دانستند که این حضرت از دامن این پدر بر خواهد آمد و همه بر آن بودند که از زمان پس از تولد ایشان او را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: امام حسن عسکری (ع) هم باید به مردم می‌فهماندند که حضرت مهدی (عج) متولد شد و هم باید او را از شر اشرار و دشمنان حفظ می‌کردند که کار سختی بود، بر این اساس امام حسن عسکری (ع) مهدی (عج) را به یاران خاص خود نشان می‌داد اما از نگاه عوام پنهان نگه می‌داشت.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به ماجرای وعده نجات بنی اسرائیل درباره حضرت موسی (ع)، گفت: همه می‌دانستند که حضرت موسی (ع) ظهور خواهد کرد و پس از تولد ایشان حفظ این فرزند توسط آسیه مادر و خواهر ایشان انجام شد و از طرفی وعده آمدنش نیز داده شده بود.

این مسئول با بیان اینکه ظهور پیامبر بزرگ اسلام (ص) نیز از قبل داده شده بود اما حفظ آن به عهده عبدالمطلب و ابوطالب بود؛ اینها به حفظ موعود و حفظ وعده پرداختند، تصریح کرد: در اشعار قصیده تائیه درباره امام زمان (عج) آمده که عروج ایشان حتماً اتفاق خواهد افتاد، ایشان امام دوازدهم است.

وی اضافه کرد: اگر از عمر دنیا جز یک روز باقی نمانده باشد خداوند آن یک روز را آنقدر طولانی می‌کند تا ظهور رقم خورده و دنیا پر از عدل و داد شود، اما زمان آن از اسرار است همچون زمان روز قیامت.

آیت الله محمدی لائینی یادآور شد: امروز همه ما باید هم حافظ وعده خدا درباره امام زمان (ع) و هم حافظ موعود باشیم، نگذاریم که روح امید و انتظار فرج در میان مردم ضعیف باشد، وعده خدا را باید تقویت کرده و تازه نگه داریم، البته حافظ اصلی امام زمان (عج) خداست.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: امام راحل از شهر هزارسنگر آمل با عنوان شهری انقلابی یاد کرده قطعاً از این شهر شادی به امام زمان (عج) می‌رسد، به‌خصوص در این روزها که مردم ولایی استان با اغتشاش‌گران همراهی نمی‌کنند، تعداد اندکی با به آتش کشاندن اماکن عمومی و سوءقصد و خشونت به میدان آمدند اما مردم با آنها همراهی نکردند.

وی تاکید کرد: امام زمان (عج) نامه اعمال این مردم را می‌بیند، پس این مردم حافظ موعود هستند و طبق فرمای مقام معظم رهبری یک عده بدون هیچ علم و دلیلی روی آتش بنزین ریختند و یک عده اشتباه کردند، بنابراین نباید بدنه سالم کل مجموعه همچون هنرمندان، ورزشکاران، دانشجویان و دانش آموزان را زیر سوال ببریم، البته قطعاً عوامل اغتشاش باید مجازات شده و خسارات وارده را جبران کنند.