امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۸ شناسه خبر : ۷۱
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو:
خرید توافقی۳۵۴ تن برنج از شالیکاران مازندران مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو گفت: تاکنون ۳۵۴ تن برنج به صورت توافقی از شالیکاران مازندران خریداری شده است.

وارش نیوز:مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو گفت: تاکنون 354 تن برنج به صورت توافقی از شالیکاران مازندران خریداری شده است.

سید محمد جعفری در جمع خبرنگاران اظهارکرد: شالیکاران گیلان و مازندران تا 15 بهمن فرصت دارند محصول برنج خود را به مراکز خرید توافقی برنج شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو تحویل دهند.

وی افزود: هدف از خرید توافقی برنج، خارج کردن بازار برنج داخلی از رکود، حمایت از شالیکاران و تامین بخشی از ذخایر راهبردی برنج است.

جعفری با اشاره به اینکه از 13 دی ماه سال جاری تاکنون 361 تن برنج به ارزش 19 میلیارد و 223 میلیون تومان از شالیکاران مازندران و گیلان خریداری شد، گفت : از این میزان خرید، 354 تن برنج مربوط به اقلام پرمحصول ندا،نعمت و شیرودی در مراکز خرید استان مازندران شهرستان های نکا و بابل و هفت تن برنج صدری و هاشمی نیز مربوط به مراکز خرید استان گیلان شهرستان های رشت و رودسر است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو یادآورشد: رقم های بومی صدری و هاشمی فقط از کشاورزان گیلان و رقم های پر محصول شیرودی، ندا و نعمت نیز فقط از کشاورزان مازندران که دارای معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی باشند خریداری می شود.

جعفری تصریح کرد: نرخ خرید توافقی برنج، بر اساس هشت درصد شکستگی اقلام ندا، نعمت به ازای هر کیلوگرم مبلغ  4850 تومان، شیرودی 5450 تومان و صدری هاشمی،  9 هزار و 100 تومان ، تعیین شده است.
وی افزود: حداکثر شکستگی قابل قبول برای خرید توافقی برنج، 15 درصد است و باید تولید داخل و  محصول فصل زراعی امسال باشد./ایسنا

 

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.