امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
سرویس : سیاست زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۲ شناسه خبر : ۴۶۹۲
وارش گزارش می‌دهد؛
نمایندگان "اشتباهی" در مسیر توسعه‌یافتگی مازندران به طور قطع در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، قوای سه گانه با پشتوانه مردمی مرجع قدرت و اقتدار آن هستند و به واسطه حضور مردم در تمامی صحنه‌ها، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های صورت گرفته به مرحله اجرا می‌رسد و هرچه این قوای سه گانه کارآمدتر باشد، پشتیبانی مردمی نیز از آنها بیشتر خواهد شد.

"اختصاصی وارش نیوز" به عبارت دیگر، اگر در یک جامعه‌ای قوای سه گانه بتوانند در همکاری و هماهنگی با یکدیگر، مردم را به عنوان ولی نعمت و کارفرمای خود دیده و تصمیم‌های لازم را در خصوص افزایش رفاه و رفع دغدغه‌های آنها بگیرند، رضایت مردمی افزایش یافته و آنها نیز متقابلا در عرصه‌های مهم و استراتژیک پاسخگوی مسئولان خواهند بود.
به گزارش وارش، یکی از مهم‌ترین ارکان اساسی جمهوری اسلامی ایران، مجلس آن محسوب می‌شود که در بخش اعظمی از تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های تحقق رفاه در جامعه نقش‌آفرین است.
حال تصور کنید این مجلس با تمامی ابعاد وظایف مهم و گسترده، نتواند به دلایل مختلفی همچون نداشتن استقلال رای و یا دولتی شدن، ضعف آگاهی از قوانین و غیره نتواند به درستی وظایف خود را انجام دهد، بدون شک در این میان  تنها مردم آن استان در یک گستره کمتر و تمام کشور در طیفی بزرگتر، متضرر خواهند شد.
به گزارش وارش، حال و روز نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی تعریفی ندارد، در شرق مازندران علی محمد شاعری به عنوان نماینده مردم بهشهر، گلوگاه و نکا رزومه قابل دفاعی ندارد، در ساری به عنوان مرکز مازندران، علی اصغر یوسف‌نژاد از تهران و پس از حرف و حدیث‌های فراوان، تایید صلاحیت شد و هنوز تکلیف دامادی مشخص نیست.
شاید با قدرت می‌توان نمایندگان شرق مازندران را از آن دسته از نمایندگانی دانست که بیار مدعی و پرادعا به صحنه آمده‌اند اما امروز بخت زیادی برای حضور در بهارستان در سال 1399 را ندارند. هر چند در این موضوع نباید چنین به صراحت قضاوت کرد چرا که هنوز سه هفته ای تا انتخابات باقیمانده است و باید دید حرفه جدید این نمایندگان چه خواهد بود.
شاید ساکت‌ترین و منفعل‌ترین نمایندگان مازندران را، نمایندگان مرکز استان همچون فریدونکنار و بابلسر، نور و محمودآباد و بابل باید دانست، هرچند نانواکناری در فریدونکنار و بابلسر همچنان بی رقیب مانده است اما اوضاع در دو حوزه انتخابیه دیگر، برای نمایندگان آن شهرها، کمی خطرناک تر شده است.
به گزارش وارش شاید غرب مازندران پرتنش‌ترین حوزه نمایندگی در مازندران با انواع هجمه‌های مردمی و افزایش شدید انتظارات از مسئولان باشد، چرا که مدت‌ها است غرب مازندران بدون صنعت خدادادی گردشگری، شاهد رونق خاصی نیست و همچنان زخم حاصل از سیل دو سال گذشته بر بدن نوشهر و چالوس باقیمانده است.
بر این اساس، اصلی‌ترین وظیفه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، چکش‌کاری بر روی لوایح و تدوین قوانین و به روز آوری آنها است، اما این وظایف به ویژه در سال‌های گذشته ، تغییر کرده و در کنار قانون‌گذرای به امور اجرایی و نصب و تودیع و تزریق پول و غیره ورود کرده است هرچند به صراحت می‌توان چنین گفت در این زمینه‌ها نیز با وجود تمامی فرصت‌ها، نمایندگان مازندرانی‌ها به شدت ضعیف عمل کرده‌اند و نمونه آن را در صحبت‌های کلانتری معاون رئیس جمهور می‌توان یافت؛ "نمایندگان مازندران حرف مفت می‌زنند".
در حوزه رفع معضلات زباله، از دست رفتن چند میلیارد تومان بودجه در این زمینه، یکی از نقاط تاریک عملکرد این مسئولان می‌توان نام برد، وعده گازدار شدن تمام مردم مازندران به عمر این مجلس نرسید و راه‌های مازندران نیز یکی پس از دیگری خراب تر از قبل شده است.
در رفع معضلات اجتماعی شاید بی‌برنامه‌ترین نمایندگان، نمایندگان مازندرانی باشند که تقریبا دستاورد آنها از برنامه‌ریزی جهت تحقق وعده‌هایشان برای رفع این موضوع"هیچ" بوده است.
یک روز صدای تلفن یکی از نمایندگان برای ترتیب نام دو نماینده بابل، به رئیس اداره ورزش و جوانان، داغی تازه بر دل مردم امیدوار به نمایدگانشان می‌گذارد و یک روز نیز جدال با مردم و بی‌احترامی با آنها.
در واقع به طور قطع می‌توان گفت، این دوره از مجلس شورای اسلامی، به تنهایی صدرنشین بدترین نمایندگان ادوار را به نام خود ثبت کرده است و رقیبی ندارد؛ نمایندگانی که با ادعای توسعه یافتگی مازندران به میدان آمدند و امروز خود بزرگترین مانع توسعه این استان هستند.
از سویی نباید مغرضانه نیز قضاوت کرد، برخی از نمایندگان مازندران نیز کارهای مثبتی داشته‌اند که به دلیل حجم عظیم از ناکارآمدی دیده نمی‌شود با این حال باید نسبت به این عملکرد بعضا مثبت برخی از این مسئولان، تقدیر کرد.
به گزارش وارش، انتخابات اسفندماه امسال، برای کشور و مراتب اولی برای مازندرانی‌ها بسیار حائز اهمیت است، چرا که مردم این استان خواستار مازندرانی پیشرفته هستند و این مسئولان و در راس آنها این نمایندگان، در این مسیر"اشتباهی" هستند.
یادداشت از سیداحمد حسینی فعال رسانه ای

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.


آخرین اخبار
بیشتر