امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
سرویس : اقتصاد زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۳:۵۸ شناسه خبر : ۳۵۸۴

برپایی جلسه رفع موانع تولید واحدهای صنعتی شرق مازندران در نکا جلسه رفع موانع تولید واحدهای صنعتی شرق استان امروز در نکا برگزار شد.

وارش نیوز:به گزارش خبرگزاری تسنیم از نکا،جلسه ستاد رفع موانع تولید واحدهای صنعتی شرق استان به میزبانی فرمانداری نکا در این شهرستان برگزار شد.

عبدالجواد توحیدی مقدم، فرماندار نکا امروز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان نکا دارای ظرفیت بالقوه و بالفعل زیادی مانند قرار گرفتن کریدور پایتخت به شمال است، افزود:در زمینه کشاورزی و تولید سالانه 120 هزار تن مرکبات بخشی از امکانات شهرستان است.

وی  افزود: حمایت از اشتغال و تولید وظیفه اصلی ما بوده که با حمایت از سرمایه‌گذاران بتوانیم درجهت توسعه اشتغال گام برداریم. باید ایده و سرمایه را با هم مدیریت کنیم. نیروگاه،کارخانه سیمان،حلاوت، مازندگاز و رهاسان از برندهای استانی و کشوری هستند و باید در فضای امن و آرام ومطمئن به کسب و کار بپزدازند.

توحیدی مقدم گفت: دشمن مانند بازی شطرنج روزی با کامیون‌داران، پرستاران،کارگران، رب گوجه و بنزین جامعه را دچار مشکل و تشویش می‌کند که باید در کنار هم به ایجاد آرامش کمک کنیم.

وی ادامه داد: بخشی از رسیدگی به مشکلات شرکت‌های حلاوت و رهاسان مربوط به حاکمیت است و مسائل باید با نظرات کارشناسانه برای گره‌گشایی باشد تا با حفظ محیط زیست بحث پساب و پسماند رفع شود.

رفع موانع صنعتی با ساختار زیست محیطی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز گفت: همان طور که خط تولید برای تجهیزات، تاسیاست و ماشین آلات برای واحدهای تولیدی دارای ارزش است و محیط زیست جز لازمه کار بوده که یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه با مرور زمان حل می‌شود.

وی بیان کرد: بیشترین کسب و کار در شهرک‌های صنعتی استان است که در ادامه نیازمند حمایت است.امروز جنگ اقتصادی است که در زمینه اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصادی مقاومتی از برخی مسائل چشم پوشی کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت اقتصاد و اشتغال در جامعه باشیم.

محمدپور گفت: هدف ما رعایت ضوابط محیط زیستی است که قدر آبرو گذاشتن سرمایه گذاران را بدانیم و در فضای دوستی با ارائه راهکار درست این واحدها جز صنعت سبز قرار گیرند.

ابراهیمی کارنامی، مدیرکل محیط زیست مازندران نیز در این نشست گفت: در زندگی همزیستی داریم که از حاشیه‌سازی از هر دو طرف محیط زیست و واحدهای صنعتی دوری کنیم و بدانیم محیط زیست هیچ دشمنی با صنعت و سرمایه‌گذاران ندارند که بهتر است اختلافات سلیقه ای را کنار بگذاریم.

ابراهیمی افزود: در خدمت صنعت توسعه اشتغال هستیم البته مشروط به رعایت زیست محیطی هستیم که کارشناسان محیط زیست از شرکت‌ها بازدید کنند.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.