امروز : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
سرویس : اجتماعی زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۹ - ۱۱:۲۷ شناسه خبر : ۳۴۶۸

معاون وزیر بهداشت: پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت به بیمه‌ها منظم‌تر شده است‌ معاون درمان وزیر بهداشت با تاکید بر توجه بیشتر دولت به تداوم طرح تحول سلامت، گفت: پرداخت بدهی‌های وزارت بهداشت به بیمه‌ها منظم‌تر شده است.

وارش نیوز: به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، قاسم جان بابایی در حاشیه بازدید از پروژه‌های درمانی در حال احداث در قائم‌شهر و بیمارستان امام خمینی (ره) و بوعلی سینا ساری اظهار داشت: سه پروژه در شهرستان قائم‌شهر جزو پروژه‌های مهم وزارت بهداشت است که کلینیک ویژه این شهرستان یکی از این پروژه‌های در حال احداث بوده و امیدواریم تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

وی به بیمارستان جایگزین رازی اشاره کرد و گفت: وظیفه احداث این بیمارستان از وزارت راه و شهرسازی به وزارت بهداشت واگذار شده که در این سفر منابع مالی برای اتمام آن بررسی شد.

جان بابایی گفت: پروژه دیگری نیز با مساحت 2500 متر مربع در بیمارستان رازی در حال ساخت بوده که تا پایان سال 98 به بهره برداری می‌رسد و به بخش اورژانس بیمارستان و سایر بخش‌های مورد نیاز اختصاص خواهد یافت.

وی به پروژه‌های بیمارستان بوعلی سینا و امام خمینی (ره) ساری نیز اشاره کرد و گفت: کلینیک ویژه بیمارستان بوعلی سینا ساری بزرگ‌ترین کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بوده که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است امیدواریم در سال 98 به بهره برداری برسد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فاز دوم بیمارستان بوعلی سینا اشاره کرد و افزود: فاز دوم بیمارستان که شامل بخش‍‌های بستری، اورژانس و اتاق عمل است که امیدواریم تا اواسط سال 98 به بهره برداری برسد.

وی به طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: مهم‌ترین هدف طرح تحول سلامت عدالت در سلامت، دسترسی مردم و توسعه فیزیکی بخش‌های بهداشت و درمان است که تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

جان بابایی با بیان اینکه در محروم ترین نقاط کشور بیمارستان احداث یا در حال ساخت است، گفت: 27 هزار تخت بیمارستانی در طرح تحول سلامت به تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است که بیش از نیمی از آن‌ها در مناطق محروم است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه پس از اجرای طرح تحول بیش از سه هزار پزشک متخصص در شهرهای محروم و کم برخوردار خدمات درمانی ارائه می‌دهند، گفت: در هر یک از شهرهایی مانند سراوان، خاش و نیکشهر در سیستان و بلوچستان و مناطق محروم استان بوشهر بالغ بر 30 تا 40 متخصص وجود دارد که نشان‌دهنده آن است که طرح تحول سلامت دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی را برای مردم فراهم کرده است.

وی تامین منابع مالی را مهمترین مسئله ای دانست که می‌تواند به طرح تحول سلامت آسیب بزند و افزود: برای خرید دارو، ملزومات و لوازم مصرفی در بیمارستان نیازمند منابع مالی هستیم بنابراین وزارت بهداشت برای انجام تعهدات خود نیازمند اجرای تعهداتی که در بودجه دیده شده تخصیص یک درصد ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها است.

جان بابایی ادامه داد: یکی از محل‌های تامین مالی ارائه دهندگان خدمت، بیمه‌ها هستند که اگر بیمه‌ها نتوانند هزینه‌های درمانی را پرداخت کنند به ارائه کنندگان خدمت آسیب وارد می‌شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: امسال پرداخت بیمه‌ها نسبت به گذشته منظم تر شده است ولی مطالبات ما از سال‌های گذشته وجود دارد.

وی به مشکلات اقتصادی مردم اشاره کرد و گفت : زمانی که مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند مجبورند از مراکز دولتی خدمت بگیرند بنابراین نباید منابع بودجه دولت در حوزه بهداشت و درمان در سال آینده کاهش پیدا کند زیرا بر اساس آمار میزان مراجعات مردم به مراکز دولتی نسبت به سالهای گذشته بیشتر شده است.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.