امروز : پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
سرویس : فرهنگ و هنر زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۷:۰۳ شناسه خبر : ۳۴۰۸
مدیر‌کل ارشاد مازندران خبر داد
مازندران برگزار کننده بیشترین موسیقی صحنه ای در کشور مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری بیشترین موسیقی صحنه ای در این استان نسبت به سایر استان های کشور خبر داد.

وارش نیوز: محمود شالویی با حضور در دفتر ایسنا، در پاسخ به این پرسش که در نهایت کنسرت در مازندران بر مبنای قانون برگزار می شود یا خیر، اظهار کرد: اجرای موسیقی صحنه ای بر پایه یکسری قوانین و چارچوب های آن بوده و فضای جامعه، تمایلات مردمی، ذوق و سلیقه آنها، حساسیت ها و ظرفیت ها در اجرای موسیقی در استان مدنظر قرار می گیرد.

وی بابیان اینکه مازندران نسبت به استان های دیگر بیشترین برگزاری موسیقی صحنه ای را داشته و میزبانی می کند، تصریح کرد: اگر جریان موسیقی را به سمت موسیقی اصیل و مبتنی بر ظرفیت های بومی و محلی خود، ارزش ها و اصالت های فرهنگ ببریم، یقینا میزان مخالفت های کمتری را شاهد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: هر آنچه موسیقی اصیل‌تر و از شعر و ملودی ارزش مداری برخوردار باشد، با اقبال عمومی بیشتری همراه بوده و اقشار مختلف جامعه با آن همراهی خواهند کرد اما ممکن است گاها آن اصالت ها رعایت نشده و ارزش ها را در درون آن پیدا نکرد.

شالویی در ادامه بیان کرد: هنر باید با پیام همراه باشد و اگر هنری پیامی را به همراه نداشته، اندیشه ای در آن نهفته نباشد یا نشاط و شادابی با اصالت های اجتماعی، فرهنگ، ذوق، سلیقه و ادب جامعه همراه نباشد، پایدار نیست.

وی افزود: ما به دنبال نشاط منطقه ای بوده و وجد منطقی مردم مورد توجه است بنابراین باید با آیین اعتقادات و ظرفیت های ما سازگاری داشته باشد، اگر در مازندران گاها نقطه نظراتی بوده به نوع موسیقی برمی گردد وگرنه با اصل موسیقی مشکلی وجود ندارد.

فرهنگ سازی در هر جامعه ای نیاز به زمان دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه فرهنگ سازی موضوعی بسیار زمان بر است، اظهار کرد: با اجرا و ایجاد چند برنامه، رویداد و همایش نمی توان یک جریان فرهنگی مستمر و ماندگار ایجاد کرد، این فرض صحیحی نیست و نیاز به زمان دارد.

وی با بیان اینکه رفاه، همدلی، همراهی آحاد مردم، پذیرش یک سخن و نکته، پیدا کردن نقاط ضعف و قوت در یک فرهنگ چه بوده و چه کار باید کرد و نیاز به بررسی جوانب متعددی دارد، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع در جامعه ایرانی و انسانی و بالاتر از توسعه های اقتصادی، اجتماعی و غیره، توسعه فرهنگی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

شالویی خاطرنشان کرد: مردم باید در راستای یک توسعه فرهنگی مبتنی بر اصالت های واقعی قرار گیرند، فرهنگی که به مردم آرامش دهد حیات آن ها را با معنا و زندگی و دستاورد های آن را معنی دار کند و در عین حال دارای محتوی باشد.

ارسال نظر

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

• نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.


• نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.